PKO Ekstraklasa: Hit kolejki dla Legii Warszawa, Raków Częstochowa zatrzymany w stolicy

Kosta Runjaić | Legia Warszawa 2

Shutterstock/Mikołaj Barbanell

Piłkarze Legii Warszawa w hicie 26. kolejki PKO Ekstraklasy zdołała pokonać lidera – Raków Częstochowa (3:1) przy Łazienkowskiej.

Legioniści fenomenalnie sprawują się i są niepokonani w lidze od dwunastu kolejek. Myślę, że większość kibiców – niezależnie od tego komu kibicują – chciałaby, aby walka o mistrzostwo Polski trwała do ostatnich kolejek. Aktualnie nasza strata jest duża. My jednak nie poddajemy się i cały czas pozostajemy w grze. Uważam to za sukces mojej drużyny – stwierdził Kosta Runjaić.

Już w piętnastej minucie skutecznie główkował Tomas Pekhart, którzy otrzymał dośrodkowanie od Ernesta Muciego. W 30. minucie po składnym i szybki rozegraniu piłki, Bartosz Kapustka wyłożył futbolówkę Rafałowi Augustyniakowi, a ten dołożył nogę i pokonał Vladana Kovacevicia. Dwie minuty później Bartosz Nowak popisał się świetnym wyczuciem i zdobył kontaktową bramkę dla gości przy Łazienkowskiej.

W 55. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr po faulu Slisza na Papanikolaou, ale po obejrzeniu powtórki zdecydował o cofnięciu decyzji. Legia nie zamierzała poprzestać na dwóch golach. W 63. minucie szóstą bramkę w sezonie zdobył Paweł Wszołek po asyście Filipa Mladenovicia. Na osiem kolejek przed zakończeniem rozgrywek różnica pomiędzy Rakowem a Legią wynosi sześć oczek.

01.04.2023, 26. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego, Widzów:

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 3:1 (2:1)

Tomas Pekhart 15′, Rafał Augustyniak 30′, Paweł Wszołek 63′ – Bartosz Nowak 32′

Legia: Hładun – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Kapustka (Celhaka 83′), Mladenović – Muci (Carlitos 83′), Josue (Strzałek 90+2′)  – Pekhart (Rosołek 76′)

Raków: Kovacević – Svarnas, Arsenić, Rundić (Wdowiak 79′) – Tudor, Koczerhin (Lederman 67′), Papanikolaou, Kun (Jean Carlos 67′) – Nowak, Ivi Lopez – Musiolik (Gutkovskis 46′)

Żółte kartki: Kapustka, Wszołek, Carlitos – Papanikolaou

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)