PKO Ekstraklasa: Grad goli w Gdańsku, pokaz umiejętności Conrado

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 28.06.2020 | fot. Mikołaj Barbanell

Piłkarze Lechii Gdańsk w znakomitym stylu pokonali u siebie Śląsk Wrocław (3:2) w zaległym starciu dziewiątej serii gier PKO Ekstraklasy.

Po raz ostatni piłkarze “Wojskowych” wygrali na terenie Lechii w sezonie 2014/15. – Nie przywiązuję większej wagi do historii meczów z Lechią, bo dla mnie najważniejsze jest przygotować się na najbliższe spotkanie. Lechia miała dłuższą przerwę, a teraz musi zagrać dwa mecze w krótkim odstępie czasu, bo kilka dni temu walczyła w Pucharze Polski. To zespół, który ma jakość, ma bardzo kreatywnych zawodników, mocnych obrońców, niezwykle doświadczonego bramkarza. Zawsze mówimy, że spotkania z takimi drużynami są dużym wyzwaniem – stwierdził Vitezslav Laviczka.

W piątkowy wieczór prowadzenie w 21. minucie dał Robert Pich. Słowak w doskonały sposób wykorzystał prostopadłe podanie od Mateusza Praszelika. Gospodarze odpowiedzieli po przerwie. Najpierw do siatki trafił Brazylijczyk Conrado, a dziesięć minut później skrzydłowy zanotował ostatnie podanie przy golu Flavio Paixao, który fenomenalnie urwał się obrońcom. Później ekipa Piotra Stokowca nie potrafili utrzymać tego prowadzenia i z rzutu wolnego przyłożył Bartłomiej Pawłowski. I co warto zauważyć, że to był dopiero drugi gol zdobyty bezpośrednio ze stałego fragmentu gry. Nie był to koniec emocji tego dnia. Znowu z lewej strony akcję pociągnął Conrado i wyłożył futbolówkę Łukaszowi Zwolińskiemu i ten precyzyjnym strzałem pokonał Matusa Putnockiego.