PKO Ekstraklasa: Górnik pewnie wygrywa z Arką

Igor Angulo / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze wygrał z Arką Gdynia 2:0. Bramki dla Zabrzan zdobyli Igor Angulo i Paweł Bochniewicz.

W pierwszym meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze podejmował u siebie Arkę Gdynia. Minimalnym faworytem tego spotkani byli gospodarze, którzy przed tym meczem zajmowali w tabeli 12. miejsce z dorobkiem dwudziestu czterech punktów, drużyna z Trójmiasta była dwa miejsce niżej niż Zabrzanie i mieli trzy oczka mniej.

Podopieczni Marcina Brosza zaattakowali po raz pierwszy w 5. minucie. Z ostrego kąta strzelał Erik Janža, ale czujny był Pāvels Šteinbors, który zbił piłkę na rzut rożny. Chwilę później Górnik miał jeszcze lepszą okazję, bo Christian Maghoma sfaulował Łukasza Wolsztyńskiego i sędzia Szymon Marciniak wskazał na wapno. Igor Angulo z jedenastu metrów trafił jednak w słupek. W 23. minucie pierwszy raz groźnie zaatakowała Arka, Marko Vejinović zdecydował się na kopnięcie sprzed pola karnego, lecz Martin Chudý pewnie złapał piłkę. Holedner w doliczonym czasie jeszcze strzelał z rzutu wolnego, lecz ponownie bez problemów interweniował bramkarz Górnika. Do przerwy w Zabrzu mieliśmy remis bezbramkowy.

Na początku drugiej połowy gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Alasana Manneh, lecz uderzył bardzo nieclenie. Chwilę później swoją okazję na bramkę miał Paweł Bochniewicz, ale główkował minimalnie niecelnie. Obrońca gospodarzy po raz kolejny był blisko zdobycia bramki, kwadrans przed końcem spotkania, tym razem także strzelił tuż nad bramką. W 83. minucie Górnik wreszcie wyszedł na prowadzenie. Jesús Jiménez podał prostopadle do Angulo, ten przedostał się w pole karne i strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry Zabrzani przypięczetowali wygraną. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Bochniewicz, Šteinbors dobrze interweniował, lecz obrońca Górnika jeszcze raz dopadł do piłki i wmieścił ją pod poprzeczką.

Bez wątpienia jest to zasłużone zwycięstwo Górnika, które dało mu bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Podopieczni Marcina Brosza przez cały mecz atakowali, stwarzali sobie groźne okazje i zasłużyli na komplet punktów.