PKO Ekstraklasa: Górnik nie pozwolił Piastowi odzyskać lidera

Szymon Matuszek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Derby Górnego Śląska skończyły się podziałem punktów. Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Piastem Gliwice 14. kolejce PKO Ekstraklasy.

Bramki padły w drugiej połowie meczu. Najpierw w 51. minucie strzał z poza pola karnego oddał Tomasz Jodłowiec. Futbolówkę wybić chciał Przemysław Wiśniewski, jednak zamiast tego skierował ją do własnej bramki. Górnik wyrównał pięć minut później, po trafieniu Szymona Matuszka. Najwyżej wyskoczył do piłki po rzucie rożnym i głową skierował ją do siatki.

Tym samym Górnik po raz ósmy z rzędu nie zdołał odnieść zwycięstwa. Natomiast Piast nie wykorzystał szansy, by objąć fotel lidera.