PKO Ekstraklasa: Gol stadiony świata Josipa Juranovicia, cenna wygrana mistrzów Polski

Rafael Lopes (Legia), Martin Chudy (Górnik) | fot. Mikołaj Barbanell

W zaległym meczu piątej kolejki PKO Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Śląsk Wrocław (2:1).

W ostatnią niedzielę legioniści zmazali plamę po porażce z Górnikiem Zabrze i zgarnęli komplet punktów z Zagłębiem Lubin. – Chciałbym, abyśmy jak najszybciej osiągnęli optymalną dyspozycję. Druga połowa meczu z Zagłębiem budzi optymizm. Graliśmy z rozmachem, różnorodnie, zmienialiśmy kierunek, była widoczna gra na jeden kontakt, zdobywania przestrzeni – mówił Czesław Michniewicz. Dyspozycją imponuje zwłaszcza Tomas Pekhart, który został liderem klasyfikacji strzelców. – Rafa Lopes musi cierpliwie czekać na szansę. Nie ma potrzeby, by Tomas Pekhart zaczął mecz na ławce. Myślę, że jeśli nic nie wydarzy się na treningu, to Tomas rozpocznie mecz ze Śląskiem w pierwszym składzie – tłumaczył.

W siódmej minucie piłka znalazła się w siatce po uderzeniu głową przez Erika Exposito, lecz sędzia słusznie dopatrzył się spalonego w momencie podania przy centrze Roberta Picha. W 24. minucie Tomas Pekhart zmarnował doskonałą okazję, kiksując po dograniu Pawła Wszołka, który przedarł się przez linię obrony gości. Piłkarze Vitezslava Laviczki nieco spuścili z tonu po niezłym kwadransie i oddali pole legionistom. Legia powinna objąć prowadzenie, ale futbolówka po płaskim strzale Michała Karbownika odbiła się od słupka i kadrowicz mógł mówić o sporym pechu.

Po zmianie stron, genialnym strzałem popisał się Josip Juranović, umieszczając piłkę w okienku, tym samym notując premierową bramkę w barwach mistrzów Polski. Rezultat później podwyższył Tomas Pekhart wykorzystując ogromny błąd Matusa Putnocky’ego, który powinien łapać piłkę, a zamiast tego wypuścił przed siebie i Czech był bezlitosny. Gości było stać na honorowe trafienie, którego autorem był Fabian Piasecki, a który otrzymał podanie od Artura Jędrzejczyka, który nie zauważył napastnika Śląska.