PKO Ekstraklasa: Festiwal strzelecki we Wrocławiu, Śląsk przegrywa z Górnikiem

Górnik Zabrze wygrał 4:3 ze Śląskiem Wrocław w wyjazdowym meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Zabrzanie kończą sezon na ósmym miejscu, natomiast podopieczni Piotra Tworka na piętnastym.

Nie spodziewaliśmy się po spotkaniu we Wrocławiu fajerwerków, bo był to typowy mecz, który kończył sezon, gdzie ani jedna ani druga drużyna o nic już nie grała. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 14. minucie, gdy z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Bartosz Nowak, a zupełnie niepilnowany Rafał Janicki skierował futbolówkę do bramki. Górnik z prowadzenia cieszył się tylko ponad dziesięć minut, bo chwilę przed upływem drugiego kwadransa spotkania precyzyjnym uderzeniem popisał się Patryk Janasik. Pod koniec pierwszej połowy worek z bramkami rozwiązał się. Najpierw na 2:1 dla gospodarzy trafił Petr Schwarz, moment później wyrównał Alasana Manneh, a w doliczonym czasie gry ponownie Śląsk na prowadzenie wyprowadził Dennis Jastrzembski.

Trener Jan Urban wiedział, że aby wywieźć punkty z Wrocławia, to musi dokonać zmian. W drugiej połowie na boisko weszli Dariusz Stalmach, Jean Jules Mvondo i Higinio Marin. Kluczowa okazała się zmiana tego ostatniego, który najpierw w 62. minucie wykorzystał fatalny błąd Matusa Putnocky’ego i strzelił na 3:3. Hiszpan nie zadowolił się jednym golem i niecałe dziesięć minut później pięknym uderzeniem z dystansu dał zabrzanom prowadzenie 4:3, tym samym zapewniając Górnikowi wygraną w ostatnim meczu sezonu. Podopieczni Jana Urbana ostatecznie zakończyli sezon na ósmej pozycji, a Śląsk na piętnastej.