PKO Ekstraklasa: Falstart Lecha Poznań, Górnik postawił trudne warunki

Lech Poznań

lechpoznan.pl/fot. Adam Jastrzębowski

Lech Poznań jedynie zremisował na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (1:1), a gol dla lechitów padł w drugiej połowie. “Górnicy” otworzyli wynik za sprawą Alexa Sobczyka

– Nasi najbliżsi rywale to zespół bardzo wybiegany, intensywnie grający przez cały mecz. Górnik gra wysokim pressingiem, co dla mojej drużyny może być na plus. Analizowaliśmy ich w tych ostatnich sparingach i spotkaniach z końcówki poprzedniej rundy. Wydaje nam się, że mamy odpowiednią wiedzę. Trenowaliśmy w tym tygodniu stricte pod starcie w Zabrzu i wyglądało to solidnie, więc mamy nadzieję, że to co na zajęciach przełożymy na mecz i dobrze rozpoczniemy rundę wiosenną – mówił przed spotkaniem Dariusz Żuraw.

Już w ósmej minucie gospodarze przeprowadzili skuteczną akcję. Bartosz Nowak zgrał piłkę do Giannisa Massourasa, który doskonale dostrzegł Alexa Sobczyka, a ten płaskim strzałem pokonał Mickeya van der Harta. W 60. minucie Alan Czerwiński zacentrował z rzutu rożnego, a do piłki dopadł Tomas Rogne, który strzałem głową wyrównał stan meczu. Rezultat już nie uległ zmianie i “Kolejorz” mocno rozczarował.