PKO Ekstraklasa: Eksperymentalny skład dał radę, Legia pokonuje Wisłę Płock

Legia Warszawa

Źródło: twitter.com/_Ekstraklasa_

Legia Warszawa pokonała Wisłę Płock 1:0 w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedynego gola w tym meczu strzelił Ernest Muci.

Legia na mecz z Wisłą Płock wystawiła mocno rezerwowy skład, bo ważniejsze jest wtorkowe spotkanie z Florą Tallinn. Maciej Bartoszek natomiast wystawił najmocniejszą jedenastkę i liczył na dobre rozpoczęcie sezonu.

Pierwsza konkretna okazja bramkowa miała miejsce w 14. minucie. Wtedy to Damian Zbozień dośrodkował w szesnastkę, głową uderzył Patryk Tuszyński, ale świetnie zachował się Maik Nawrocki, który wybił futbolówkę z linii bramkowej. Podopieczni Czesława Michniewicza odpowiedzieli chwilę przed upływem drugiego kwadransa. Ernest Muci postanowił huknąć sprzed pola karnego i opłaciło się to, bo Albańczyk zdobył kapitalną bramkę i dał prowadzenie Legii. Goście ruszyli jeszcze przed przerwą jednak uderzenie Mateusza Szwocha pozostawiło wiele do życzenia i po pierwszych 45. minutach drużyna z Warszawy prowadziła 1:0.

Szwoch kończył pierwszą połowę strzałem i drugą również tak rozpoczął. Tym razem miał dużo miejsca przed polem karnym i postanowił kopnąć finezyjnie, teraz było bliżej, ale również minimalnie niecelnie. Znacznie bliżej wpisania się na listę strzelców był Dawid Kocyła, który łatwo przedryblował jednego z defensorów gospodarzy, kopnął na bramkę, lecz Kacper Tobiasz popisał się dobrą interwencją. Sytuację na drugiego gola miał również Muci. Albańczyk dostał kapitalne podanie od Kacpra Skibickiego, strzelił z pierwszej połowy jednak minimalnie chybił. Czesław Michniewicz nie chciał, żeby jego drużyna wypuściła to prowadzenie i w końcówce wpuścił graczy pierwszego składu. Na murawie pojawili się Luquinhas, Artur Jędrzejczyk i Tomáš Pekhart. Legioniści i tak mogli stracić trzy punkty, ale mieli szczęście, gdy w 89. minucie Radosław Ciemielęcki trafił w poprzeczkę. Ostatecznie mistrzowie Polski utrzymali prowadzenie i wskoczyli na pozycję lidera, bo jako jedyni do tej pory wygrali swój mecz w 1. kolejce.

Czesław Michniewicz na pewno jest zadowolony z dzisiejszego przebiegu meczu. Po pierwsze, w rezerwowym składzie udało się pokonać Wisłę Płock, po drugie gracze z pierwszej jedenastki są wypoczęci na rewanż z Florą. Maciej Bartoszek natomiast ma co analizować, bo jednak od graczy gości grających z rywalem w drugim składzie musimy wymagać więcej.