PKO Ekstraklasa: Dublet Kamila Pestki, fatalna seria Wisły Płock

W meczu inauguracyjnym 33. kolejkę PKO Ekstraklasy, Cracovia zdecydowanie pokonała po dwóch trafieniach Kamila Pestki i jednym Matiasa Rasmussena płocką Wisłę (3:0).

Płocczanie ponieśli dwie porażki z rzędu i wypadli z walki o europejskie puchary. – Pokazaliśmy, że w ostatnim czasie potrafimy zagrać na wyjazdach, potrafimy walczyć o punkty. Jedziemy optymistycznie nastawieni i chcemy pokazać, że wyciągnęliśmy wnioski z ostatnich dwóch meczów, gdzie nam trochę zabrakło – powiedział Pavol Stano. Pasy nie grzeszą w ostatnim czasie skutecznością. W pięciu ostatnich starciach nie udało im się strzelić przynajmniej dwóch goli. Chcieli się pożegnać przed publicznością dobrym wynikiem, bo za tydzień czeka ich rywalizacja z Legią przy Łazienkowskiej.

Już w dziewiątej minucie wynik otworzył Kamil Pestka, który wykorzystał podanie z prawej strony. W 31. minucie Marko Kolar nie wyprowadził dokładnie piłki, którą przejął Pestka i boczny obrońca ustrzelił dublet. Gospodarze dziś przeważali i Wisła może do siebie pretensje za proste błędy. W 69. minucie znakomicie wykończył akcję Mathias Rasmussen i ostatecznie Pasy ograły Nafciarzy (3:0).