PKO Ekstraklasa: Derby Śląska na remis

Gliwice 09.06.2020 Pilka nozna. PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Gornik Zabrze. n/z. Erik Jirka ,Mikkel Kirkeskov , Fot. Irek Dorozanski

W meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy, Piast Gliwice zremisował w Derbach Śląska z Górnikiem Zabrze 0:0.

Ten mecz był bardzo ważny dla obu drużyn, nie wliczając w to prestiżu derbowego. Jeśli Piast nie chce, aby Legia odskoczyła, to dobrze by było dziś wygrać, z kolei, jeśli podopieczni Marcina Brosza chcą znaleźć się w górnej ósemce, to muszą odnieść dziś zwycięstwo, każdy inny wynik praktycznie przekreśla ich szanse.

Pierwsi w tym meczu bramce Górnika zagrozili gospodarze. W 9. minucie z rzutu wolnego strzelał Tom Hateley, ale pewnie po jego uderzeniu interweniował Martin Chudý. Chwilę później odpowiedzieli podopieczni Marcina Brosza, Igor Angulo podał do Stavrosa Vasilantonopoulosa, ten bez zastanawiania kopnął na bramkę Piasta, lecz świetną interwencją popisał się František Plach. Okazję na kolejnego gola w tym sezonie miał także Piotr Parzyszek, który po dośrodkowaniu w pole karne główkował na bramkę, jednak bramkarz Górnika fantastyczną interwencją uchronił Zabrzan. Przewaga Piasta zaczynała być coraz bardziej wyraźna i w 33. minucie podopieczni Waldemara Fornalika mieli kolejną bramkową okazję, indywidualną akcję strzałem zakończył Martin Konczkowski, ale Chudý po raz kolejny dobrze interweniował. W końcówce pierwszej połowy wreszcie zaatakowali goście, Jesús Jiménez uderzył jednak minimalnie niecelnie.

Na początku drugiej połowy gola dla Górnika mógł zdobyć Georgios Giakoumakis, ale strzelił w trybuny. Chwilę później odpowiedział Piast, sprzed pola karnego uderzał Parzyszek, lecz Chudý pewnie interweniował. Później tempo meczu trochę siadło i po obu drużynach było widać zmęczenie, oba zespoły bardziej otworzyły się w końcowce meczu i w 78. minucie akcję Górnika strzałem w bramkarza zakończył Giakoumakis. W doliczonym czasie gry komplet punktów Piastowi móg zapewnić Parzyszek, ale uderzył tuż nad bramką i ostatecznie Derby Śląska zakończyły się remisem.

Remis jest sprawiedliwym wynikiem tego spotkania, choć żadna drużyna nie może być zadowolna z takiego obrotu spraw, Górnik ma coraz mniejsze szanse na górną ósemkę, a Piastowi może odskoczyć Legia.