PKO Ekstraklasa: Derby Łodzi na korzyść Widzewa

Widzew Łódź - stadion

Shutterstock

Piłkarze Widzewa Łódź odnieśli zwycięstwo nad ŁKS-em Łódź (1:0) w 4. kolejce PKO Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech “oczek” zdobył Jordi Sanchez.

Na ten mecz czekała cała Łódź. Widzew już od roku jest w elicie, a ŁKS chce również zadomowić się w lidze. – Myślę, że bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze i musimy być gotowi na różne warianty. Spodziewam się energetycznego spotkania, w którym nie zabraknie walki – powiedział Janusz Niedźwiedź.

Wierzę, że będziemy bardziej dojrzałym zespołem. Mamy sezon w PKO Bank Polski Ekstraklasie za sobą, liczę na większe doświadczenie. W takim meczu tak naprawdę wszystko może być decydujące, każdy nawet najmniejszy element, więc w każdym takim najmniejszym elemencie trzeba być dobrze przygotowanym – dodał.

W 8. minucie Henrich Ravas był świetnie ustawiony i zatrzymał groźne uderzenie Kaya Tejana. W 36. minucie Bartłomiej Pawłowski huknął z rzutu wolnego, ale Aleksander Bobek był czujny i nie dał się pokonać. W 42. minucie Fabio Nunes ponownie sprawdził 19-letniego golkipera, który cudownie odbił futbolówkę lecą w światło bramki. W 45. minucie już Bobek nie miał nic do powiedzenia, kiedy po przejęciu piłki przez gospodarzy, do siatki trafił Jordi Sanchez. Trzy minuty później Hiszpan znów znalazł drogę do braki gości, lecz w momencie podania od Pawłowskiego był na spalonym. Druga odsłona nie obfitowała w bramki, a częściej do głosu dochodzili piłkarze Kazimierza Moskala. Widzew kończył spotkanie w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę w 100. minucie obejrzał Luis Silva.