Jacek Zieliński
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Cracovia wciąż niepokonana, Korona Kielce zremisowała w Krakowie

W ramach siódmej kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia bezbramkowo zremisowała z Koroną Kielce.

Kielczanie przed tygodniem odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze, pokonując Zagłębie Lubin (2:0) na Suzuki Arenie. Pasy zaś pozostały obok Legii Warszawa niepokonane i były zdecydowanym faworytem w sobotnie popołudnie. Przy Kałuży pojawił się też Kamil Glik, który rozwiązał umowę z Benevento i związał się do czerwca 2025 roku. Z Koroną 103-krotny reprezentant Polski jeszcze siedział na trybunach.

W 21. minucie Jacek Podgórski z rzutu wolnego znalazł podaniem Yoava Hofmeistera, a piłka minęła prawy słupek. Wbrew pozorom, to goście częściej atakowali, a Cracovia była dłuższymi momentami apatyczna. W 34. minucie w końcu krakowianie przycisnęli, a Michał Rakoczy, który miał sporo wolnego miejsca, oddał strzał, ale Xavier Dziekoński był czujny. W 45. minucie Benjamin Kallman trafił jeszcze w słupek i końcówka należała do gospodarzy. W 46. minucie Patryk Makuch nie miał szczęścia, bo piłka odbiła się od poprzeczki. Cały czas Pasy nie potrafiły udokumentować coraz większej przewagi. Do końca emocje trzymały w napięciu i ostatecznie drużyny zainkasowały po punkcie.

02.09.2023, 7. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 9 613

Cracovia - Korona Kielce 0:0 (0:0)

Cracovia: Madejski – Ghita, Hoskonen, Jugas – Rapa (Bochnak 77'), Atanasov (Knap 66'), Oshima, Jaroszyński – Rakoczy (Myszor 87') – Källman, Makuch

Korona: Dziekoński – Godinho, Zator, Trojak, Briceag (Błanik 74') – Podgórski, Nono, Hofmeister, Dalmau, Czyżycki (Deaconu 68') - Dalmau (Szykawka 46')

Żółte kartki: Knap - Godinho

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)