PKO Ekstraklasa: Cracovia bezradna z Lechią Gdańsk

Oficjalna piłka PKO Ekstraklasy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Lechii Gdańsk odnieśli zwycięstwo z Cracovią (3:0) w 14. serii gier PKO Ekstraklasy.

Cieszymy się, że zdobyliśmy w tym roku dwa trofea. Zabrakło tylko jednego, najcenniejszego – mistrzostwa Polski. Wszyscy wiemy, że w końcówce ubiegłego sezonu zabrakło nam cwaniactwa i gdzieś się nam to rozeszło. Na pewno cała piłka jest jednak zmęczona sytuacją wirusową – powiedział Michał Probierz. Trener zapowiedział też, że nie będzie dokonywać ruchów transferowych, by bardziej skupić na grupach młodzieżowych.

W 15. minucie Rafał Pietrzak uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i Karol Niemczycki nie był w stanie interweniować. Długimi momentami nic się nie działo, a też z pewnością przeszkadzała mgła. W 67. minucie wydawało się, że Karol Fila zagrywał ręką, ale po wideoweryfikacji arbiter nie podyktował karnego. Gospodarze kończyli spotkanie w osłabieniu, bowiem z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Michal Gardawski. Po tym Maciej Gajos strzałem głową strzelił na 2:0, a w doliczonym czasie gry cegiełkę dołożył Jaroslav Mihalik i dzięki temu lechiści wyjechali z kompletem punktów.