PKO Ekstraklasa: Bezradna Arka w konfrontacji z Wisłą Płock

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła Płock zanotowała pierwsze zwycięstwo na wiosnę. Serię meczów bez wygranej przełamała w starciu z Arką Gdynia w 26. kolejce PKO Ekstraklasy.

Nafciarze od początku pokazywali więcej argumentów na boisku. Już w ósmej minucie meczu bliski otwarcia wyniku był Dominik Furman. Minimalnie przestrzelił jednak z rzutu wolnego. Dziesięć minut później gospodarze i tak już prowadzili. Po szybkiej akcji piłkę otrzymał Torgil Gjertsen. Norweg wykorzystał fatalne zachowanie obrońców Arki i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Tym samym to drugi gol Gjertsena w PKO Ekstraklasie. W 62. minucie było już 2:0. Wisła sprytnie rozegrała rzut rożny, po czym Mateusz Szwoch dośrodkował na głowę Alana Urygi, a ten pokonał golkipera rywali. W doliczonym czasie Marko Vejinović zdobył bramkę kontaktową.

Wisła będzie teraz zwracać uwagę na wyniki Rakowa Częstochowa i Jagiellonii Białystok. W zależności od ich rezultatów Nafciarze mają szansę na zostanie w pierwszej ósemce po tej kolejce.

7.03.2020, godz. 15:00, 26. kolejka PKO Ekstraklasy