PKO Ekstraklasa: 148 bramka Pawła Brożka, porażka Wisły Kraków

PilkarskiSwiat.com

W pierwszym niedzielnym meczu dziewiątej kolejki PKO Ekstraklasy, Wisła Płock pokonała u siebie Wisłę Kraków (2:1). Na uwagę zasługuje zwłaszcza 148 bramka w ekstraklasie Pawła Brożka.

Drużyna prowadzona przez Radosława Sobolewskiego w zaległym spotkaniu ligowym pokonała w Derbach Mazowsza Legię Warszawa (1:0). Szkoleniowiec względem tego meczu postanowił dokonać dwóch zmian. W wyjściowym składzie znaleźli się Giorgi Merebaszwili oraz Ricardinho w miejsce skrzydłowego Suada Sahitiego i kontuzjowanego Grzegorza Kuświka, który w środku tygodnia zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Z kolei w składzie “Białej Gwiazdy” zabrakło Rafała Boguskiego, który musi odcierpieć za otrzymaną czerwoną kartkę z Koroną Kielce (1:1). Nietypowo rozpoczęło się niedzielne starcie, bowiem pierwszy gwizdek rozbrzmiał o godzinie 12:30. – Rzeczywiście kiedyś takie godziny funkcjonowały. Pamiętam, że w Wodzisławiu z Odrą czuć było zapach kiełbasek smażonych w ogniu i zanim się zorientowałem, co się dzieje na boisku, przegrywaliśmy już 2-3 zero – mówił Maciej Stolarczyk.

Bardzo obiecująco rozpoczęli goście. W piątej minucie Maciej Mak podał do Michała Maka, ale ten niecelnie uderzył na bramkę gospodarzy. Wisła Płock odpowiedziała w 16. minucie. Dominik Furman kapitalnie przymierzył z dystansu i pokonał bezradnego Michała Buchalika. Dziesięć minut później Maciej Sadlok wyłożył futbolówkę do Kamila Wojtkowskiego, lecz ten został zablokowany. W 28. minucie aktywny tego dnia Michał Mak podał do Pawła Brożka, który z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. W 38. minucie raz jeszcze Michał Mak oddał rewelacyjny strzał, lecz Thomas Dahne końcówkami palców odbił futbolówkę na rzut rożny. Pierwszej części spotkania nie dokończył Paweł Brożek, który z powodu urazu opuścił murawę. Tempo w drugiej połowie spadło i ciekawych sytuacji mieliśmy jak na lekarstwo. Dopiero w 76. minucie w pole karne gości dośrodkował Dominik Furman, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Damian Michalski, który zapewnił trzy punkty swojemu zespołowi.

22.09.2019, 9. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów: 4 317

Wisła Płock – Wisła Kraków 2:1 (1:1)

Dominik Furman 16′, Damian Michalski 76′ – Paweł Brożek 28′

Wisła P: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Michalski – Damian Rasak, Dominik Furman – Giorgi Merebaszwili ( Maciej Ambrosiewicz 90+1′), Mateusz Szwoch, Angel Garcia Cabezali (Mikołaj Kwietniewski 72′) – Ricardinho (Olaf Nowak 63′)

Wisła K: Michał Buchalik – Marcin Wasilewski, Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Rafał Sadlok ( Marcin Grabowski 72′) – Vukan Savicević, Vullnet Basha – Chuca (Jean Carlos Silva 67′), Kamil Wojtkowski, Michał Mak – Paweł Brożek (Krzysztof Drzazga 45′)

Żółte kartki: Marcin Wasilewski, Krzysztof Drzazga

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)