blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: „Święta Wojna” dla Radomiaka. Hat-trick Rochy (WIDEO)

Radomiak wygrywa "Świętą Wojnę" z Koroną aż 4:0 w meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Hat-trickiem popisał się Loenardo Rocha. Jedną bramkę dołożył Peglow.

"Święta Wojna" pomiędzy Radomiakiem a Koroną otwierała 9. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze i goście przystępowali do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Radomiak na 16. miejscu w tabeli i po pięciu porażka w sześciu ostatnich meczach. Korona po dwóch zwycięstwach z rzędu.

Pierwsza połowa przyniosła jednak zaskakującą piorunujący początek Radomiaka. Już w 7. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Grzesik wydawało się, że zagrał za długie podanie górą do Rochy, ale napastnik Radomiaka zdążył ubiec wychodzącego Dziekońskiego i otrzymując mocny cios w głowę wsunął piłkę do siatki zdobywając swoją siódmą bramkę w sezonie. Pięć minut później było już 2:0. W polu karnym miał sporo miejsca Peglow i podcinką zaskoczył Dziekońskiego zdobywając piękną bramkę. Mimo dwóch bramek straty już po pierwszym kwadransie Korona nie była w stanie przejść do ofensywy, do końca pierwszej połowy inicjatywa należała do Radomiaka.

Nie upłynęła minuta po zmianie stron a gospodarze prowadzili już trzema bramkami. Dośrodkowanie Grzesika i Rocha w swoim stylu głową pakuje piłkę do siatki.

Obraz gry nie zmienił się i Radomiak zdobył czwartą bramkę. Leonardo Rocha pokonał Xaviera Dziekońskiego precyzyjnym strzałem po podaniu Zimovskiego. W ten sposób napastnik Radomiaka skompletował hat-tricka w 76. minucie.

Radomiak demoluje Koronę 4:0 i zrównał się z dzisiejszym rywalem w tabeli PKO BP Ekstraklasy.