PKO BP Ekstraklasa: Zagłębie górą w Derbach Dolnego Śląska

Twitter

W drugim z piątkowych spotkań 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Zagłębie Lubin wygrało ze Śląskiem Wrocław (2:1).

Zagłębie Lubin podchodziło do tego meczu w dobrej formie. Podopieczni Martina Seveli zdobyli 7 punktów w ostatnich trzech spotkaniach (zwycięstwa z Wisłą Kraków i Podbeskidziem oraz remis z Piastem Gliwice). Zespół Śląska Wrocław również notował w ostatnim czasie zadowalające wyniki. Wrocławianie zdołali pokonać w poprzedniej kolejce drużynę Rakowa Częstochowa (1:0) w meczu na szczycie PKO BP Ekstraklasy, a kolejkę wcześniej rozprawili się z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:0).

W pierwszej połowie atakowali głównie gospodarze, lecz mimo sporej przewagi, mieli problemy ze sforsowaniem obrony Śląska. Wedle słynnego powiedzenia  ”niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”, gola numer jeden w tym spotkaniu zdobył Śląsk Wrocław, a konkretniej Erik Exposito. Hiszpański snajper wykorzystał fatalny błąd w rozegraniu Jewgienija Baszkirowa i wyprowadził gości na prowadzenie. W 58. minucie główny arbiter Zbigniew Dobrynin podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Michał Szromnik sfaulował Jakuba Wójcickiego w polu karnym, a chwilę później rzut karny na gola zamienił Dejan Drazić. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył Kamil Kruk po świetnym dośrodkowaniu Żubrowskiego w doliczonym czasie gry.

11.12.2020, 13. kolejka PKO BP Ekstraklasy,  Stadion Zagłębia Lubin (Lubin)

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 2:1 (0:1)

Exposito 23′, Drazić 58′, Kruk 90+4

Zagłebie Lubin: Hładun – Wójcicki (Bednarczyk 90+2), Jończy, Guldan (C), Bartolewski – Baszkirow (Zivec 46′), Żubrowski – Poręba, Szysz, Dražić (Ratajczyk 89′) – Mráz (Sirk 72′)

Śląsk Wrocław: Szromnik – Cotugno, Puerto, Tamas, Stiglec – Mączyński, Sobota (Pałaszewski 70′) – Pawłowski (Bergier 86′) – Praszelik (Zylla 72′), Pich (Samiec-Talar 72′), Expósito (Piasecki 86′)

Żółte kartki: Bartolewski, Poręba – Tamas, Mączyński, Szromnik

Sędzia: Zbigniew Dobrynin