PKO BP Ekstraklasa: Wisła Płock pokonała ŁKS

Wisła Płock / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Wisła Płock pokonała ŁKS Łódź 2:0.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy poczekać kwadrans. Szybką akcję ŁKS-u, niecelnym strzałem z dystansu zakończył Guimy. W 19. minucie długim podaniem obsłużony został Sheridan. Irlandczyk wyprzedził dwóch obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał Arndta. Dla byłego napastnika Jagiellonii Białystok to drugie trafienie w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Po strzelonym golu piłkarze Wisły cofnęli się i liczyli na ewentualne kontrataki. W 38. minucie Piotr Tomasik otrzymał precyzyjne prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Dla byłego piłkarza Lecha Poznań mecz ten był bardzo specyficzny. Nie ze względu na strzelonego gola, ale na zajmowaną pozycję na boisku. Tomasik pełnił funkcję lewego skrzydłowego, gdzie jego nominalną pozycją jest lewa strona defensywy. Piłkarze Wisły nie zdążyli opanować radości po strzelanej bramce, a po kilku sekundach powinni cieszyć się z kolejnego trafienia. W 43. minucie po strzale głową Sheridana świetną interwencją popisał się golkiper łodzian. Po pierwszej całkiem niezłej połowie, jak na warunki grupy spadkowej, Wisła Płock prowadziła 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się od licznych stałych fragmentów gry wykonywanych przez zespół gospodarzy. Fragmentów, z których nic nie wynikało. W 65. minucie celny strzał z około 14 metrów oddał Adam Ratajczyk, zaś piłkę bez problemów złapał Kamiński. Dziesięć minut później ze skraju pola karnego strzał oddał Karol Angielski, a piłkę na rzut rożny strącił 18-letni Arndt. W doliczonym czasie gry piłka po strzale Dominika Furmana odbiła się ud słupka. Po niezłym meczu Wisła Płock pokonała Łódzki Klub Sportowy 2:0.

Dzięki zwycięstwu Wisła Płock przybliżyła się do utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. W 34. kolejce PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock zagra na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze, a ŁKS Łódź podejmie Wisłę Kraków.