PKO BP Ekstraklasa: Warta wygrywa i oddala się od strefy spadkowej (WIDEO)

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Warta Poznań wygrała bardzo ważny mecz 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy przeciwko Koronie Kielce. Decydującą bramkę zdobył już w 10. minucie Adam Zrelak.

Warta ustawiła sobie to spotkanie już w 10. minucie. Adam Zrelak sam wyłuskał piłkę w konfrontacji fizycznej z przeciwnikiem. Następnie pognał z nią w okolicę pola karnego i pokonał precyzyjnym strzałem zza szesnastki Xaviera Dziekońskiego. Kilka minut później poprzeczka uratowała Koronę Kielce. Konrad Matuszewski uderzył w poprzeczkę po wrzucie z autu. Korona odpowiedziała w 37. minucie.  Podanie prostopadłe Martina Remacle’a do Jewgienija Szykawki. Napastnik Korony nie zdążył uderzyć zanim Grobelny skrócił kąt i bramkarz “Zielonych” wybronił ten strzał. Po przerwie brakowało klarownych sytuacji. Miał piłkę na nodze Remacle w drugiej minucie doliczonego czasu, ale przestrzelił. Warta wygrywa bardzo ważny mecz 1:0 i ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

12.04.2024 r., 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Grodzisk Wlkp.

Warta Poznań – Korona Kielce 1:0 (1:0)
Zrelak 10′

Warta Poznań: Grobelny – Stavrópoulos, Szymonowicz, Tiru – Bartkowski, Kupczak (C), Matuszewski (83. Borowski), Mäenpää (67. Żurawski) – Mezghrani (83. Přikryl), Mariz Luís (67. Szmyt) – Zreľák (73. Eppel)

Korona Kielce: Dziekoński – Zator, Malarczyk (C), Pięczek, Briceag – Takáč (73. Forsell) – Godinho (15. Krogstad), Błanik (56. Trejo), Remacle, Konstantyn (56. Fornalczyk) – Szykawka (73. Dalmau)