PKO BP Ekstraklasa: Trzy punkty zostają w Gdańsku

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 28.06.2020 | fot. Mikołaj Barbanell

W meczu kończącym 23. kolejkę polskiej ligi Lechia Gdańsk z łatwością ograła bardzo słabe Zagłębie Lubin.

Ofensywnie nastawiona na spotkanie wyszła ekipa Piotra Stokowca. Już na początku widowiska kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Zwoliński. Kolejny cios zadał Mario Maloca, który wykorzystał dośrodkowanie Flavio Paixao i z bliska pokonał Dominika Hładuna.. W ostatniej akcji pierwszej połowy niespodziewanie gola kontaktowego strzelili Miedziowi. Patryk Szysz dobrze zamknął akcję przyjezdnych nie dając szans na interwencję Dusanowi Kuciakowi.

Po przerwie Lechiści nadal napierali i szukali okazji do podwyższenia rezultatu. Udało im się to w 64. minucie. Żarko Udovicić otrzymał świetne podanie od Jarosława Kubickiego i po rykoszecie wpakował futbolówkę do siatki. Kapitalną szansę na zmniejszenie wymiarów porażki miał Szysz, jednak nie trafił do pustej bramki.

Lechia pokonała Zagłębie 3:1. Dla gospodarzy oznacza to awans do top 4 PKO BP Ekstraklasy. Goście natomiast znajdują się na 9. miejscu.

05.04.2021, 23. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Miejski w Gdańsku

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)

Zwoliński 6′, Maloca 23′, Udovicić 64′  – Szysz 45+1′

Lechia Gdańsk: Kuciak – Conrado, Maloca, Tobers, Kopacz – Makowski (Fila 85′), Biegański – Udovicić (Żukowski 90′), Gajos (Kubicki 62′), Zwoliński – Paixao (Saief 85′)

Zagłębie Lubin: Hładun – Balić, Oko, Simić, Chodyna – Bashkirov (Drazić 46′), Żubrowski (Kruk 85′) – Stoch (Mraz 70′), Starzyński (Łakomy 86′), Szysz – Podliński (Poręba 70′)

Żółte kartki: Oko 38′, Balić 46′, Drazić 88′, Kruk 88′ – Biegański 54′, Udovicić 65′