PKO BP Ekstraklasa: Stal zdobywa Wrocław

Ilja Szkurin, Ilya Shkurin

X/Stal Mielec

Stal Mielec znów pokazała, że ma patent na drużyny walczące o ligowe podium. W meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze z podkarpacia pokonali we Wrocławiu Śląska 1:0. Decydującą bramkę zdobył tuż przed przerwą Ilja Szkurin.

Pierwsza połowa była bardzo zamknięta, Śląsk teoretycznie prowadził grę, ale zagrożenie stworzył tylko po stałym fragmencie gry. Dwukrotnie dobrze interweniował w tej akcji Kochalski. Stal zaskoczyła gospodarzy zupełnie w 45 minucie. Podopieczni Kamila Kieresia niekonwencjonalnie rozwiązali rzut wolny doprowadzając Ilję Szkurina do świetnej pozycji. Ten “posadził” obrońcę i umieścił piłkę w siatce dając prowadzenie gościom.

Już w przerwie Jacek Magiera zdecydował się posłać na boisko Patryka Klimalę. Napór Śląska rósł, ale ciągle na posterunku był niesamowity Kochalski. W 65. minucie bardzo mocno uderzył z rzutu wolnego Exposito, ale bramkarz Stali sparował piłkę na poprzeczkę. Tak naprawdę była to ostatnia szansa gospodarzy na doprowadzenie do remisu. Mimo 15 strzałów i sześciu celnych Śląsk nie zdobył bramki i przegrał 0:1.

16.02.2024 r., Tarczyński Arena, 21. kolejka PKO BP Ekstraklasy

Śląsk Wrocław – PGE FKS Stal Mielec 0:1 (0:1)
Szkurin 45′

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Konczkowski (66. Żukowski), Bejger, Petkov, Janasik – Pokorny – Samiec-Talar (66. Ince), Schwarz (82. Rzuchowski), Olsen (46. Klimala), Leiva (87. S. Petrow) – Expósito (C)

Stal Mielec: Kochalski – Pingot, Matras, Esselink, Getinger (C) – Hinokio, Ferreira Santos (56. Guillaumier) – Jaunzems, Strzałek (56. Wołkowicz), Domański – Szkurin

Kartki: Klimala – Matras, Ferreira Santos

Sędzia: Tomasz Musiał

Widzów: 12 646