PKO BP Ekstraklasa: Stal wygrywa z Koroną po dublecie Kruka

Stal Mielec

Twitter/PKO Ekstraklasa

Stal Mielec pokonała na własnym stadionie Koronę Kielce 2:1 w meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dubletem popisał się stoper, Kamil Kruk.

Spotkanie w Mielcu rozpoczęło się od trzęsienia ziemi. W 9. minucie Petrov wykorzystał zamieszanie po faulu i szybko uderzył z połowy boiska pokonując zaskoczonego Mrozka. Korona szybko wyszła na prowadzenie i cofnęła się. Podopiecznym Kamila Kuzery prawie udało się dowieźć prowadzenie do końca pierwszej połowy. Prawie, bo w 40. minucie Stal miała rzut rożny blisko pola karnego. Ze stojącej piłki dośrodkował Domański a w gąszczu zawodników tuż przed bramką Korony najwyżej wyskoczył Kamil Kruk i doprowadził do remisu. W końcówce gospodarze mieli dużą przewagę, ale nie zdołali wyjść na prowadzenie.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna ze stron nie potrafiła zyskać przewagi. Decydujący moment miał miejsce w 72. minucie. Po stałym fragmencie gry, tym razem rzucie rożnym znów najlepiej w polu karnym odnalazł się Kamil Kruk. Obrońca Stali po raz drugi wpisał się na listę strzelców i dał swojemu klubowi cenne trzy punkty w walce o utrzymanie. Korona najlepszą okazję na wyrównanie miała w doliczonym czasie, ale Mrozek obronił strzał Godinho ze skraju pola karnego.