PKO BP Ekstraklasa: Stal pokonuje Górnika

Stal Mielec (Twitter)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec pokonała Górnika Zabrze 2:1. Goście prowadzili po bramce Szymona Czyża, ale bramki Matrasa i Shkurina przesądziły o zwycięstwie Stali, która grała w dziesiątkę od 54. minuty.

Wszystko co najciekawsze w pierwszej połowy wydarzyło się w pierwszym kwadransie. W 10. minucie wybitą przez Bielicę piłkę, przedłużył głową Musiolik i Czyż znalazł się w sytuacji sam na sam. Próbował jeszcze interweniować spóźniony Esselink, ale Czyż uderzył mocno po ziemi i pokonał Kochalskiego. Stal wyrównała już w 15. minucie. Głęboka wrzutka Getingera z narożnika, przysnęła obrona Górnika i strzałem prawą nogą do siatki trafił Matras. Klarowne okazje miał jeszcze Shkurin, ale jego strzał zablokował Szczęśniak. Kilka szans wytworzyli też goście, w głównej mierze po kontratakach, ale z żadnym strzałem problemów nie miał Kochalski.

Po zmianie stron pierwszy kwadrans znów przysporzył wielu emocji. Najpierw w 52. minucie Stal wyszła na prowadzenie. Getinger celnie dośrodkował na głowę Shkurina, który mimo interwencji Bielicy zdołał umieścić piłkę w siatce. Dwie minuty później Bert Esselink faulował Kapralika, który znalazłby się w sytuacji sam na sam z Kochalskim. Sędzia Przybył wyciągnął czerwoną kartkę, a po długiej analizie VAR utrzymał tę decyzję. Stal dzielnie broniła się i próbowała kontrataki. Po jednym z takich wypadów wydawało się, że będzie rzut karny dla Stali, ale tym razem VAR zmienił decyzję głównego arbitra. Najlepsza okazja na wyrównanie do strzał Nascimento z dystansu, który zmierzał w okienko bramki. Poradził sobie jednak z wielkim trudem Mateusz Kochalski. Mimo wielu wrzutek, rzutów rożnych to Stal zwyciężyła 2:1 kończąc serię trzech meczów bez porażki Górnika Zabrze.