PKO BP Ekstraklasa: Stal Mielec na zakończenie sezonu pokonuje Wartę Poznań

Stal Mielec

Stal Mielec pokonał Wartę Poznań 1:0 w meczu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył w 24. minucie Fryderyk Gerbowski.

W pierwszej części spotkania zobaczyliśmy jeden strzał celny, który na dodatek znalazł się w siatce. W 24. minucie Fryderyk Gerbowski otrzymał długie podanie, wygrał pojedynek fizyczny z Ivanovem i lewą nogą pokonał Grobelnego. Jak się okazało była to jedyna bramka tego popołudnia w Mielcu. Po zmianie stron to Warta przeważała, ale nie była wstanie zagrozić bramce gospodarzy. Pierwszy celny strzał gości to uderzenie Miłosza Szczepańskiego w 69. minucie. Dzięki tej wygranej Stal nie musiała patrzeć na inne wynik ostatniej kolejki sezonu i utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej na kolejny sezon.