PKO BP Ekstraklasa: Stal demoluje Zagłębie na zakończenie kolejki

PKO BP Ekstraklasa (Twitter)

Stal Mielec rozbiła Zagłębie Lubin 4:2 w ostatnim meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla zespołu z podkarpacia to dziesiąte spotkanie bez porażki na własnym stadionie. “Miedziowi” ułatwili zadanie podopiecznym Kamila Kieresia, czerwoną kartkę obejrzał już w 28. minucie Michał Nalepa.

W pierwszych dziesięciu minutach to gospodarze byli konkretniejsi. Dwa razy próbował swoich sił z dystansu Łukasz Gerstenstein. Zagłębie odpowiedziało próbą Tomasza Pieńki. Z jego strzałem problemów nie miał Mateusz Kochalski. Wynik spotkania w 21. minucie otworzył Ilya Shkuryn. Napastnik Stali otrzymał podanie górą od Macieja Domańskiego, wygrał pojedynek z Nalepą i soczystym strzałem pokonał Dioudisa. Mielczanie jednak krótko cieszyli się z prowadzenia. Już w 26. minucie Juan Munoz doprowadził do remisu, zdobywając swoją pierwszą bramkę na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Makowskiego i na raty pokonał bramkarza Stali. Kolejny zwrot akcji w tym spotkaniu nastąpił już dwie minuty później. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Nalepa. Od tego momentu Stal przejęła kontrolę nad tym meczem, czego dowód dostaliśmy w 45. minucie. Gospodarze pograli z pierwszej piłki przed polem karnym rywali sprawiając, że Maciej Domański znalazł się w dogodnej sytuacji na 20. metrze przed bramką Zagłębia. Domański huknął pod poprzeczkę bramki Dioudisa, który nie miał żadnych szans.

Mimo gry w osłabieniu Zagłębie chciało zaatakować po zmianie stron. Stal skupiła się na grze z kontrataku i to podopiecznym Kamila Kieresia wychodziło świetnie. Dioudis ratował Zagłębie przy próbie Domańskiego, a Wlazło trafił w poprzeczkę. Szczęście opuściło “Miedziowych” w 69. minucie, gdy wejście smoka zaliczył Kai Meriluoto. Fin po kilkunastu sekundach na boisku idealnie uderzył głową po dośrodkowaniu Domańskiego. Dwie minuty później było już 4:1. Krystian Getinger huknął z woleja stojąc na piątym metrze i nie dał szans bramkarzowi. VAR analizował jeszcze pozycję spaloną kapitana Stali, ale nie dopatrzył się nieprawidłowości. Niespodziewanie Zagłębie zdołało jeszcze jedną bramkę. Mateusz Wdowiak znalazł się w sytuacji sam na sam i w 89. minucie zmniejszył rozmiary porażki.