PKO BP Ekstraklasa: Remis w Bielsku-Białej, Wisła Płock zapewniła sobie utrzymanie

Podbeskidzie Bielsko Biała vs Pogoń Szczecin

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało (1:1) z Wisłą Płock w meczu w ramach 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki zdobyli Jakub Hora oraz Mateusz Szwoch.

Nie trzeba było długo czekać na otwarcie wyniku tego spotkania, a tym razem otwarcie – trzeba przyznać – było wyjątkowo piękne. Jakub Hora, napastnik gospodarzy odnalazł się na około 15. metrze, oddał fenomenalne uderzenie, a piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i trafiła do siatki. Drugi gol w tym meczu padł w 28. minucie spotkania. Dawid Kocyła został sfaulowany w polu karnym rywala, a chwilę później, rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Szwoch.

W pierwszej połowie widoczne było duże zaangażowanie w grę, mecz był dość dynamiczny, a obie drużyny harowały i walczyły o każdy skrawek murawy. Początek drugiej części zapowiadał niezłe widowisko. Rafał Wolski przeprowadził świetną indywidualną akcję, wtargnął w pole karne rywala, lecz bramkarz gospodarzy poradził sobie z jego uderzeniem. Podbeskidzie napierało na bramkę płocczan. Widać było, że Górale byli niezwykle zdeterminowani, aby wywalczyć trzy punkty w tym spotkaniu, lecz mieli ogromnego pecha i za każdym razem niewiele brakowało. Gospodarze zdobyli nawet bramkę, lecz niestety trafienie nie mogło zostać uznane, ponieważ Wilson zapakował piłkę do siatki, będąc na pozycji spalonej.

08.05.2021, godz. 15:00, 29. kolejka PKO BP Ekstraklasy,  Stadion Miejski (Bielsko-Biała)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Płock 1:1 (1:1)

Jakub Hora 5′, Szwoch 28′ (k),

Podbeskidzie: Pesković – Modelski, Rundić, Mamić (65. Danielak), Baszłaj – Hora, Ubbink (46. Roginić), Niepsuj, Sitek (46. Frelek) – Rzuchowski, Biliński (65. Wilson)

Wisła Płock: Kamiński – Zbozień (82. Lesniak), Rzeźniczak, Uryga, Tomasik – Szwoch, Lagator, Kocyła (88. Pyrdoł), Wolski (82. Michalski) – Garcia (75. Vallo), Tuszyński

Sędzia: Jarosław Przybył

Żółte kartki: 25. Rzuchowski (POD), 49. Frelek (POD) – 71. Zbozień (PLO