blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Raków ze skromnym zwycięstwem w Katowicach (WIDEO)

Raków Częstochowa wygrał wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice 1:0. Decydującą bramkę zdobył dla "Medalików" Jean Carlos Silva.

GKS Katowice po pierwszym zwycięstwie w PKO BP Ekstraklasie podejmował przy Bukowej Raków, który nieoczekiwanie też ma trzy punkty po pierwszych dwóch kolejkach.

Gospodarze uśpili własną czujność

Gospodarze niespodziewanie nie oddali pola gry podopiecznym Marka Papszuna. Ci jednak zachowali zimną głowę i w 29. minucie objęli prowadzenie. Ze spokojem zagrali swoją akcję prawym skrzydłem goście z Częstochowy. Fran Tudor pomknął z piłką przy linii bocznej boiska i mocno dośrodkował w pole karne. Tam Jean Carlos Silva wykorzystał bierną postawę obrońcy GKS-u Katowice i z dużą łatwością uderzył celnie głową. Kudła bez szans.

Pewny Trelowski i komplet punktów dla gości

Gospodarze mieli szansę na doprowadzenie do remisu. Jeszcze przed przerwą głową próbował Repka, ale Trelowski przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po zmianie stron pierwszy kwadrans należał do gospodarzy. W swoim stylu z dystansu próbował Błąd, ale chybił. W świetnej sytuacji główkował Klemenz, ale ponownie dobrze ustawiony był bramkarz Rakowa. Podopieczni Papszuna uspokoili wydarzenia na boisku i to oni mieli najlepszą okazję na drugą bramkę w tym spotkaniu. W 86. minucie Otieno stanął "oko w oko" z Kudłą, ale fatalnie przestrzelił.

Raków wygrywa z GKS-em 1:0 i to trzecie spotkanie w tej kolejce zakończone wynikiem 1:0. Liczymy na więcej bramek w pozostałych pięciu spotkaniach 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy.