PKO BP Ekstraklasa: Rafał Strączek bohaterem Stali. Trzy punkty zostają w Mielcu

Stal Mielec

W pierwszym meczu rundy rewanżowej PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec pokonała 1:0 (1:0) Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Bohaterem tego spotkania został bramkarz Rafał Strączek, który obronił dwa rzuty karne.

Była 21. minuta meczu, gdy Stal Mielec objęła prowadzenie. Fabian Piasecki dostał kapitalne prostopadłe podanie z własnej połowy, wyszedł na czystą pozycję i pewnym strzałem pokonał wychodzącego poza pole karne Tomasza Loskę. Dla wypożyczonego ze Śląska Wrocław napastnika to już piąte ligowe trafienie, a czwarte w barwach podkarpackiego klubu. Pięć minut później 26-latek mógł podwyższyć prowadzenie swojego zespołu, ale nie udało mu się wykorzystać błędu Hubinka, ponieważ znakomicie interweniował bramkarz.

W 38. minucie sędzia Sebastian Jarzębak podyktował rzut karny dla gości za brutalny faul Krystiana Getingera, który obejrzał czerwoną kartką. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Wlazło. 32-letni pomocnik uderzył źle, a jego intencje wyczuł Strączek.

Na początku drugiej połowy Termalica stanęła przed dogodną okazją do wyrównania. Muris Mesanović nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Strzał doświadczonego napastnika obronił Strączek. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie na połowie Stali. Pod koniec bliski doprowadzenia do remisu był Marcin Wasielewski. Prawy obrońca uderzył z szesnastu metrów i piłka przeleciała tuż obok słupka. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Mielcu.