blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Puszcza Niepołomice z historycznym zwycięstwem! Gol Walskiego dał wygraną w meczu ze Stalą Mielec

Puszcza Niepołomice odniosła historyczne, pierwsze zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie. W 3. kolejce "Żubry" pokonały Stal Mielec 1:0. Zadecydował gol Michała Walskiego w 65. minucie.

Puszcza Niepołomice swoje spotkania rozgrywa na stadionie Cracovii. W 3. kolejce podopieczni Tomasza Tułacza debiutowali w roli "gospodarza" rywalizując ze Stalą Mielec i licząc na pierwsze punkty w sezonie. Pierwsza połowa nie przyniosła wielu okazji do zdobycia bramki. Najbliżej szczęścia był Koki Hinokio, który w 22. minucie uderzył po ziemi tuż zza pola karnego i trafił w słupek. Japończyk kilkukrotnie próbował jeszcze strzałów z dystansu, ale wszystkie lądowały w rękach Komara. Gospodarze starali się odgryzać pojedynczymi kontrami. Główką próbował Siemaszko, a z ostrego kąta w 39. minucie uderzał Mroziński. W obu sytuacjach obronną ręką wyszedł bramkarz Stali. Po przerwie obraz gry nie zmienił się - Stal grała w ataku pozycyjnym a Puszcza kontrowała. Jeden z takich kontrataków "Żubrów" okazał się skuteczny. Kamil Zapolnik wywalczył piłkę na lewej stronie pola karnego Stali, nie dał rady go powstrzymać Esselnik, zagrał wzdłuż bramki i Walski strzelił tak, że Kochalski tylko dotknął piłki, ale nie uchronił drużyny od utraty bramki. Mimo długich protestów piłkarzy Stali sędzia uznał gola dla Puszczy. Mimo ofensywnych zmian trenera Kieresia, goście nie potrafili zagrozić bramce Puszczy. Stwarzali mniej szans niż w pierwszej połowie. "Żubry" czekały na swoją szansę. W doliczonym czasie zakotłowało się w polu karnym Puszczy, ale Stal nie potrafiła tego dnia zagrozić bramce Komara. W ten sposób Puszcza Niepołomice odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Ekstraklasie.

07.08.2023, 3. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudzkiego

Puszcza Niepołomice - PGE FKS Stal Mielec 1:0 (0:0)

Walski 65'

Puszcza (4-2-3-1): Komar - Mroziński, Craciun, Sołowiej, Yakuba - Stępień, Serafin (Bartosz 88') - Siemaszko (Majchrzak 56'), Hajda (Walski 56'), Cholewiak (Pięczek 75') - Zapolnik (Kidrić 75')

Stal (3-4-3): Kochalski - Esselink, Matras, Pajnowski - Gerstenstein (Stępień 72'), Wlazło, Trąbka (Guillaumier 77'), Getinger (Wołkowicz 72') - Domański (Wolsztyński 77'), Hinokio, Meriluoto (Shkurin 72')

Żółte kartki: Siemaszko, Hajda, Majchrzak, Serafin - Hinokio, Kochalski, Wlazło

Sędzia: Marcin Kochanek

Widzów: 2.898