PKO BP Ekstraklasa: Portowcy ogrywają Lechistów w meczu na szczycie

Rafał Kurzawa

twitter.com/_Ekstraklasa_

W bardzo ważnym meczu w kontekście walki o ligowe podium Pogoń Szczecin pokonała Lechię Gdańsk 1-0

Pierwsza połowa rozpoczęła się od chaosu w środku pola i wysokiego pressingu gości. Z czasem jednak gospodarze zdominowali obraz gry, co przełożyło się na groźne uderzenia Sebastiana Kowalczyka, Michała Kucharczyka i Rafała Kurzawy. Każdy strzał obronił fantastycznie spisujący się Dušan Kuciak i do przerwy utrzymał się wynik 0:0. Niedosyt z takiego obrotu spraw na pewno odczuwali Portowcy.

Na drugą część spotkania lepiej nastawiona wyszła Lechia, która od razu zaatakowała Pogoń, ale nie udokumentowała swojej przewagi. Brak konkretów ze strony przyjezdnych skrzętnie wykorzystała w 69. minucie Duma Pomorza. Kacper Kozłowski ograł Jana Biegańskiego i dograł do Michała Kucharczyka, a ten płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Następnie widowisko lekko się podostrzyło za sprawą przepychanek Macieja Gajosa i Dante Stipicy. Przez resztę meczu Lechiści nieskutecznie próbowali odwrócić przebieg spotkania, lecz świetnie dysponowany był chorwacki golkiper Granatowo-Bordowych.

19.03.2021, 22. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Kucharczyk 69′

Pogoń Szczecin: Stipica – Mata, Zech, Triantafyllopoulos, Bartkowski – Dąbrowski – Kucharczyk (Frączczak 83′), Gorgon (Zahović 65′), Kurzawa (Drygas 71′), Kowalczyk – Benedyczak (Kozłowski 65′)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Pietrzak (Saief 62′), Tobers, Maloca, Kopacz – Biegański – Conrado, Kubicki (Udovičić 81′), Gajos, Zwoliński – Paixao

Żółte kartki: Stipica 80′ – Saief 75′, Gajos 80′,  Kubicki 81′ Zwoliński 85′