blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Pogoń wygrywa z Puszczą. Nieomylni na własnym stadionie (WIDEO)

Pogoń Szczecin ciągle z kompletem punktów na własnym stadionie. "Portowcy" w meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy wygrali z Puszczą Niepołomice 2:1.

Jak na drużynę skazywaną na pożarcie podopieczni Tomasza Tułacza długo się dzielnie bronili w Szczecinie. Pogoń wyszła na prowadzenie w 36. minucie. Biczachczjan wrzucił do Grosickiego, który sprytnie zagrał do Koulourisa. Pierwszy strzał Greka został zablokowany, ale dobitka okazała się już skuteczna. Mógł jeszcze przed przerwą podwyższyć Ulvestad, ale spudłował z dziesięciu metrów.

Pogoń wyszła na drugą połowę usatysfakcjonowana jednobramkowym prowadzeniem. Blisko wyrównania był Abramowicz, kilka razy zagotowało się w polu karnym Cojocaru. Poprzeczka ratowała Pogoń w 60. minucie. To nie podziałało jednak mobilizująco na gospodarzy, którzy prosili się o stratę bramki i doczekali się. W 71. minucie Abramowicz celnie wrzucił do Kossidisa, który strzałem głową wyrównał wynik meczu. To pierwsza bramka zdobyta przez drużynę "Żubrów" po ponad trzystu minutach przerwy.

Dopiero po stracie prowadzenia obudzili się "Portowcy". Decydującą akcję przeprowadzili w 83. minucie. Wrzucił piłkę z prawej flanki Ulvestad, a Wahlqvist znalazł się niepilnowany w polu karnym rywala i pokonał Komara.

Pogoń ciągle ze stuprocentową skutecznością na własnym obiekcie: siódmy mecz i siódme zwycięstwo. Puszcza zdobyła pierwszą bramkę po trzech meczach przerwy, ale na pierwszy punkt od 15 września musi jeszcze poczekać.