blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Pogoń wygrywa z Legią! Twierdza Szczecin niezdobyta (WIDEO)

Pogoń Szczecin wygrała z Legią Warszawa 1:0 w meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył Alexander Gorgon w 67. minucie.

Pierwsza połowa to optyczna przewaga gospodarzy, najgroźniej zrobiło się po główce Koulourisa. Piłka minęła słupek bramki Tobiasza o kilkanaście centymetrów. Legia nie oddała do przerwy celnego strzału.

Po zmianie stron goście próbowali przejąć inicjatywę, ale to Pogoń zaatakowała skutecznie. Strzał Biczachczjana tuż po przerwie jeszcze udało się zablokować obrońcom Legii. Gorgon kilka minut po wejściu na boisko opanował przed polem karnym i strzałem sprzed szesnastki zaskoczył Tobiasza.

To gospodarze byli bliżsi podwyższenia prowadzenia, niż Legia doprowadzenia do remisu. W sytuacji sam na sam Grosicki przegrał jednak pojedynek z Tobiaszem.

Pogoń wygrywa z Legią i wyprzedza "Wojskowych" w tabeli. Goncalo Feio przegrywa kolejny ważny mecz w lidze 0:1. W czwartek Legia rozpoczyna fazę ligową w Lidze Konferencji Europy.