PKO BP Ekstraklasa: Pogoń Szczecin wygrywa z Puszczą. Nie przeszkodziła gra w osłabieniu

Pogoń Szczecin (Twitter)

W 14. kolejce PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Puszczę Niepołomice 2:0. Mimo, gry w osłabieniu od 39. minuty “Portowcy” sięgnęli po trzy punkty dzięki bramkom Grosickiego i Koulourisa.

Od pierwszego gwizdka arbitra zdecydowaną przewagę miała Pogoń, ale nie przełożyło się to na nieustanne zagrożenie bramki Wróblewskiego. Bardzo aktywny był Biczahczjan, który uderzył z dystansu. Puszcza miała jednak świetną okazję w 36. minucie. Fatalnie skiksował Konrad Stępień, który uderzył wysoko nad poprzeczką po wrzutce Piotra Mrozińskiego. Najważniejsze wydarzenie pierwszych 45 minut to czerwona kartka dla pomocnika “Portowców” Fredrika Ulvestada, który za faul na Wojciechu Hajdzie obejrzał drugą żółtą kartkę w 39. minucie.

Mimo gry w osłabieniu Pogoni, obraz meczu nie zmienił się po przerwie. W 61. minucie Kamil Grosicki wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Fatalny w skutkach błąd Łukasza Sołowieja, dzięki któremu kapitan “Portowców” mógł z ostrego kąta uderzyć na pustą bramkę. Błyskawicznie mogła wyrównać Puszcza. Dośrodkowywał Hajda, a po zamieszaniu w polu karnym w słupek strzelił z kilku metrów Michał Walski. W 79. minucie było już 2:0 dla gości. Linus Wahlqvist wyłożył piłkę Efthýmisowi Kouloúrisowi, a Grek trafił do siatki z dwóch metrów.