PKO BP Ekstraklasa: Podział punktów w meczu Warty z Radomiakiem. Bez spektaklu w Grodzisku Wielkopolskim

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Ostatni mecz 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy nie przyniósł ani emocji ani nie obfitował w grad goli. Warta Poznań bezbramkowo zremisowała z Radomiakiem Radom na stadionie Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim i tym samym przedłużyła swoją serię meczów ligowych bez porażki w tym roku do trzech.

Warta Poznań świetnie zainaugurowała wiosnę. Podopieczni Dawida Szulczka najpierw na własnym stadionie pokonali mistrza Polski, Raków Częstochowa (2:1), a następnie bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Klub z Wielkopolski w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy chciał przedłużyć serię meczów bez porażki, szczególnie, że podejmowali u siebie pogrążony w kryzysie Radomiak Radom. Ekipa prowadzona przez Macieja Kędziorka rozczarowuje. W tym roku Radomiak jeszcze nie zaznał smaku zwycięstwa, bo przegrał kolejno z Cracovią (0:6) i Pogonią Szczecin (0:4). Na domiar złego, w trakcie tych spotkań aż trzech graczy zostało usuniętych z boiska. Ostatni raz wygraną w lidze zanotowała 2 grudnia, kiedy pokonała Widzew Łódź 0:3.

– Niezależnie od tego, czy gramy z mistrzem Polski, czy z drużyną z dołu tabeli, zawsze staramy się walczyć o pełną pulę. Pokazaliśmy to już nie raz w tym sezonie. Teraz też chcemy zgarnąć trzy punkty – mówił trener Dawid Szulczek na przedmeczowej konferencji prasowej. Warta Poznań dokonała dwóch zmian w porównaniu do poprzedniego starcia. Tiru i Matuszewski znaleźli się w wyjściowym składzie, zastępując Vizingera i Savicia. Z kolei Radomiak Radom przeprowadził trzy roszady. Kobylak, Jordao i Vagner ustąpili miejsca Majchrowiczowi, Donisowi i Luizao.

Bez spektaklu w Grodzisku Wielkopolskim

Od początku spotkania Warta Poznań przejęła inicjatywnę i kontrolowała przebieg meczu. Po kilku minutach sytuacja uległa zmianie i to Radomiak jako pierwszy oddał groźny strzał na bramkę “Zielonych”. W 14. minucie napomniany żółtą kartką został Luis Machado. W kolejnych minutach gra była przerywana i na próżno było szukać akcji podbramkowych. Obie drużyny były bezradne w trzeciej tercji i nie potrafiły skutecznie sforsować obrony przeciwnika w okolicach 25 metra. Po niespełna dwóch kwadransach Rafał Wolski stanął przed dogodną sytuacją na zdobycie bramki, próbując zaskoczyć Jędrzeja Grobelnego z rzutu wolnego, ale znacznie pomylił się. Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie Respect Energy nie zobaczyli ani jednego gola.

Po zmianie stron żaden ze szkoleniowców nie dokonał zmiany. Pierwszy kwadrans przebiegł pod znakiem walki, ale podobnie jak w pierwszej odsłonie – brakowało strzałów na bramkę. W 66. minucie Christos Donis w środkowej boiska popełnił faul na Matuszewskim i sędzia Patryk Gryckiewicz przyznał rzut wolny Warcie Poznań. Do piłki podszedł Miguel Luis, który uderzył wprost w mur. W 74. minucie Maciej Kędziorek wprowadził na murawę Okoniewskiego. Mało nie brakowało, a po trzech minutach, odwdzięczyłby mu się trafieniem, ale ostatecznie nie znalazł drogi do siatki. Mecz Warty z Radomiakiem zakończył się bezbramkowym remisem. Po 22. kolejkach podopieczni Dawida Szulczka z dorobkiem 24 punktów plasują się na 14. pozycji.  Radomiak Radom jest o jedną lokatę wyżej i ma o jedno “oczko” więcej.

Kolejny mecz Warta Poznań rozegra już w piątek 1 marca z Cracovią. Z kolei Radomiak Radom trzy dni później podejmie na własnym boisku  Stal Mielec.

26.02.2024, 22. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Respect Energy (Grodzisk Wielkopolski)

Warta Poznań – Radomiak Radom 0:0 (0:0)

Warta Poznań: Grobelny – Stavropoulos, Szymonowicz, Tiru (Kupczak 63′) – Bartkowski, Luis (Savić 78′), Żurawski (Eppel 72′), Matuszewski (Vizinger 63′ – Mezghrani, Prikryl (Kiełb 72′), Szmyt

Radom Radomiak: Majchrowicz – Grzesik, Rossi, Vusković, Abramowicz – Luizao, Donis, Semedo (Okoniewski 74′), Wolski (Jordao 74′), Machado – Jardel (Vagner Dias 68′)

Żółte kartki: Dario Vizinger Luis Machado

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (z Torunia)