PKO BP Ekstraklasa: Podział punktów w Białymstoku

PKO BP Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 (0:0) z Wartą Poznań w pierwszym niedzielnym meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na stadionie przy ulicy Słonecznej nie zachwyciła. Oba zespoły nie potrafiły skonstruować choćby jednej ciekawej akcji na połowie przeciwnika, a ich grę charakteryzowała bezproduktywność w ofensywie. Co ciekawe, w pierwszych 45. minutach nie zobaczyliśmy żadnego celnego strzału. Prawdziwa tragikomedia.

Na pierwsze większe emocje musieliśmy poczekać do 25. minuty. Nie były to jednak emocje czysto sportowe. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego padła łupem Bogdana Tiru. Rumuński obrońca zdecydował się na ekwilibrystyczny strzał przewrotką, ale zrobił to tak niefortunnie, że prawie znokautował Michała Kopczyńskiego. W efekcie otrzymał czerwoną kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Podobnie sam poszkodowany, który nie był w stanie kontynuować gry. Jego miejsce zajął Miłosz Szczepański.

Druga połowa

W drugiej połowie obraz gry uległ lekkiej poprawie. W 63. minucie grający z przewagą jednego zawodnika goście wyszli na prowadzenie. Najpierw w słupek trafił Miłosz Szczepański, a z dobitką pośpieszył rezerwowy Frank Castaneda, który pewnie umieścił piłkę w siatce. Jagiellonia nie złożyła broni i już 120 sekund później odpowiedziała trafieniem Tomasa Prikryla. Czech wbiegł w pole karne i sprytnym strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

W 82. minucie stuprocentową okazję na zdobycie gola zmarnował Frank Castaneda. Kolumbijczyk zachował się fatalnie i w sytuacji sam na sam z bramkarzem dość wyraźnie przestrzelił.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami.