PKO BP Ekstraklasa: Pierwsza porażka Jagiellonii. Trzy punkty jadą do Zabrza

Jagiellonia Białystok

Stadion Miejski w Białymstoku, Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:2 06.06.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Jagiellonia Białystok przegrała 1:3 z Górnikiem Zabrze w meczu wieńczącym 4. kolejkę PKO BP Ekstraklasy.

Początek spotkania upłynął pod znakiem walki w środkowej strefie boiska. Obie drużyny nieudolnie próbowały sforsować obronę oponenta. W kolejnych minutach tempo gry na stadionie miejskim w Białymstoku było spokojne, oba zespoły grały ostrożnie i nie podejmowały zbędnego ryzyka. W 22. minucie Jesus Imaz otrzymał długie podanie od Daniela Quintany i oddał strzał z woleja. Piłka znacząco minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego. Dwie minuty później goście wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się młodzieżowiec Krzysztof Kubica, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Jagiellonia szybko doprowadziła do remisu. W 27. minucie drugą bramkę w tym sezonie strzelił Tomas Prikryl. Czech wykorzystał precyzyjne podanie Imaza i z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Dziesięć minut później Górnik ponownie objął prowadzenie. Xaviera Dziekońskiego strzałem głową, po raz drugi w tym meczu, pokonał Krzysztof Kubica. W końcówce pierwszej połowy dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował Adrian Gryszkiewicz.

Druga połowa

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. W 54. minucie Jesus Jimenez strzelił trzecią bramkę dla zabrzan. Hiszpan wykorzystał błąd obrony Jagiellonii i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Podrażniona Jagiellonia zabrała się za odrabianie strat. W 61. minucie Jesus Imaz przedarł się w pole karne rywala, przedryblował trzech przeciwników i znalazł się w dobrej sytuacji do strzelenia gola, której nie wykorzystał. Hiszpan minimalnie przestrzelił. Na strzał Imaza odpowiedział Alasana Manneh. Gambijski pomocnik, podobnie jak Hiszpan, popisał się niecelnym uderzeniem. Finalnie, wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty pojechały do Zabrza.

16.08.2021 r., 4. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Miejski w Białymstoku.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 1:3 (1:2)

28. Přikryl – 24. Kubica, 37. Kubica, 54. Jimenez

Jagiellonia: Dziekoński – Pazdan, Augustyn, Tiru – Přikryl, Romanczuk (C), Pospisil, Nastić (73. Tabiś) – Quintana (57. Trubeha), Imaz – Cernych (73. Toporkiewicz)

Górnik: Sandomierski – Wiśniewski (C), Janicki, Gryszkiewicz – Pawłowski, Kubica (90+3. Sanogo), Manneh, Janża – Nowak (90+3. Dziedzic), Krawczyk (79. Baidoo) – Jimenez (89. Cholewiak)

Żółte kartki: 78. Imaz (JAG), 90+1. Toporkiewicz (JAG) – 11. Janża (GOR)

Sędzia: Krzysztof Jakubik

Widzów: 10 342