Vuković
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Piast remisuje z Lechią. Szalony mecz w Gliwicach (WIDEO)

Piast Gliwice zremisował z Lechią Gdańsk 3:3 w pierwszym meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy. To goście prowadzili już dwiema bramkami, ale Piast pokazał charakter i doprowadził do remisu i podziału punktów w Gliwicach.

Pierwsza bramka w 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy padła już w czwartej minucie. Faulowany w polu karnym Piasta był Camilo Mena i sam poszkodowany chwilę później wykorzystał jedenastkę. Miał piłkę na rękach Plach, ale zabrakło w tej sytuacji szczęścia Słowakowi.

Początek należał do Lechii, gospodarze rozpędzali się powoli w tym meczu, ale zdążyli tuż przed przerwą wyrównać. Świetne podanie prostopadłe Chrapka i jeszcze lepsze wykończenie Jorge Felixa, który strzałem po długim słupku nie dał szans Weirauchowi. Hiszpan zdobył bramkę w drugim meczu z rzędu.

Jeśli komuś się wydawało, że Lechia w pierwszej połowie szybko zdobyła bramkę, to po zmianie stron goście zrobili to jeszcze szybciej. Mena zagrał do Vjunnnyka, a ten w sytuacji jeden na jeden pokonał Placha. W ciągu kolejnych pięciu minut Lechia powinna zdobyć kolejne dwie bramki, a konkretnie powinien zrobić to Camilo Mena. Kolumbijczyk najpierw nie trafił do pustej bramki po okiwaniu bramkarza, a w drugiej sytuacji biegł sam przez całą połowę i przegrał pojedynek sam na sam z Plachem.

Obrona Piasta bez Jakuba Czerwińskiego spisywała się dziś fatalnie. Wreszcie w 63. minucie wykorzystała to Lechia po raz trzeci. Kolejna kontra gości z Gdańska i dwie minuty wcześniej wprowadzony D'Arrigo pokonuje Placha. Gospodarze mieli świetnie dysponowanego Jorge Felixa. Hiszpan w pierwszej akcji po rozpoczęciu od środka huknął pod poprzeczkę i zdobył kontaktową bramkę dla Piasta.

W kolejnej akcji mógł już wyrównać Rosołek, ale jego strzał zatrzymał Weirauch. Napastnik Piasta doczekał się swojej bramki w 81. minucie. Po rzucie rożnym Rosołek najlepiej odnalazł się w polu karnym i po jego strzale piłka przełamała ręce Weiraucha i wpadła do bramki Lechii.

Lechia po raz kolejny nie dowiozła zwycięstwa i zdobywając tylko punkt zostaje w strefie spadkowej. Piast utrzymuje spokojny środek tabeli.