blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Piast i Puszcza na remis. Zdecydowało pięć minut (SKRÓT WIDEO)

Piast Gliwice zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1 w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Goście prowadzili po bramce Mrozińskiego, ale już pięć minut później wyrównał Chrapek.

Wszystko co najważniejsze w niedzielnym spotkaniu wydarzyło się między 66 a 71 minutą. Najpierw zagranie w pole karne do Kossidisa, który był odwrócony tyłem do bramki. Napastnik Puszczy wycofał piłkę do Piotra Mrozińskiego, który skutecznie przymierzył i nie dał szans Plachowi na udaną interwencję. Kilka minut później znów w ważnej roli Kossidis. Grek stracił piłkę ze wzroku i nie zauważył, gdy futbolówka trafiła go w rękę. Po analizie VAR sędzia wskazał na rzut karny. Z 11-metrów szczęśliwie uderzył Chrapek. Piłka wpadła do bramki Komara przetaczając się pod brzuchem bramkarza Puszczy. Ostatecznie podział punktów w Gliwicach, co oznacza już piąty remis w tym sezonie dla podopiecznych Tomasza Tułacza.