PKO BP Ekstraklasa: Pewna wygrana Jagiellonii

Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 15.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Jagiellonia Białystok w meczu wieńczącym 10. kolejkę PKO BP Ekstraklasy pewnie pokonała Wisłę Płock 5:2.

Lista problemów Jagiellonii Białystok wydłuża się każdego dnia. Do słabej, a wręcz przeciętnej gry zespołu, dołączyły problemy kadrowe. W ciągu ostatnich tygodni testy wykonane na obecność wirusa Sars-Cov-2 w pierwszej drużynie oraz trzecioligowych rezerwach dały kilkanaście pozytywnych wyników. Działacze Jagiellonii, którym udało się przełożyć mecz o kilkanaście godzin, nie ujawnili danych personalnych zakażonych osób. – Każdy ma swoje kłopoty i nas one również nie ominęły. Sytuacja jest, jaka jest, ale musimy sobie z tym radzić. Na ten moment do mojej dyspozycji są zawodnicy, którzy trenują. To oni będą brani pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej, a także podstawowego składu. Do spotkania jest jednak jeszcze daleka droga i wiele rzeczy może się wydarzyć. Mamy jakiś plan, lecz tak naprawdę dopiero jakieś 2 godziny przed pierwszym gwizdkiem będziemy wiedzieli, w jakim zestawieniu zaczniemy – powiedział Bogdan Zając, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Jagiellonia do poniedziałkowego starcia z Wisłą Płock przystępowała z trzema porażkami z rzędu i tylko jednym strzelonym golem. „Nafciarze”, którzy także zmagali się z koronawirusem, są niewygodnym przeciwnikiem dla żółto-czerwonych. W minionym sezonie zespół Radosława Sobolewskiego ugrał na Jadze cztery oczka, a powinien sześć. Płocczanie tylko w sobie znany sposób roztrwonili dwu bramkowe prowadzenie na stadionie przy ulicy Słonecznej, finalnie remisując 2:2.

Poniedziałkowy mecz lepiej rozpoczął zespół gospodarzy, który swoją dominację zaznaczył bramką w  13. minucie. Na listę strzelców wpisał się Puljić, który płaskim strzałem w polu karnym wykończył kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego. Trzy minuty później prowadzenie gospodarzy podwyższył niezawodny w tym sezonie Imaz. Hiszpan skutecznie zakończył składną, kilku podaniową akcję zespołu. Po zdobyciu drugiej bramki przez żółto-czerwonych gra wyrównała się, spadła na intensywności, a oba zespoły nie stworzyły żadnej klarownej sytuacji bramkowej.

Czternaście sekund po rozpoczęciu drugiej połowy kolejną bramkę w tym spotkaniu zdobył Puljić. Chorwat wykorzystał efektowne podanie piętą Prikryla, dla którego była to już trzecia asysta tego wieczora. W 50. minucie pierwszą bramkę dla Wisły zdobył rezerwowy Dawid Kocyła. 18–latek wepchnął piłkę do bramki z najbliższej odległości. Po godzinie gry piłkarze żółto-czerwonych cieszyli się z kolejnej zdobyczy. W polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej odnalazł  się Pospisil, który mocnym strzałem tuż pod poprzeczkę nie dał najmniejszych szans Kamińskiemu na skuteczną interwencję. Pięć minut później swoje trzecie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Puljić. Doświadczmy napastnik płaskim strzałem, z czystej pozycji, pokonał bezradnego w tym meczu Kamińskiego. Na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugą bramkę dla Wisły zdobył Damian Rasak, wykorzystując zamieszanie w polu karnym gospodarzy spowodowane niepewną interwencją Węglarza. Finalnie, Jagiellonia rozbiła Wisłę Płock 5:2, awansując tym samym na 8. miejsce w tabeli.