PKO BP Ekstraklasa: Najpierw gol a za chwilę czerwona kartka! Zagłębie lepsze od Piasta [WIDEO]

pilkarskiswiat.com

W pierwszym meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin minimalnie pokonało Piasta Gliwice 1:0.

W piątek piłkarze Zagłębia Lubin i Piasta Gliwice rozpoczęli 3. kolejkę rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Minimalnymi faworytami tego spotkania byli właśnie gospodarze, którzy do tej pory zanotowali jedną porażkę z Jagiellonią Białystok. Goście tego meczu natomiast zremisowali ze Śląskiem Wrocław by potem przegrać z Legią Warszawa.

Pierwsza połowa nie należała do zbytnio intensywnych i jak słusznie zauważono – przypominała ona typowy mecz Ekstraklasy w piątek o 18:00. Piłkarze obu drużyn oddali łącznie siedem strzałów. Trzy z nich były celne – dwa dla Piasta zaś jeden dla Zagłębia. Sędzia Jakubik aż trzykrotnie za to sięgnął do swojej kieszonki, by ukarać Ławniczaka, Łakomego i Reinera żółtymi kartkami. Oba zespoły zdawały się czekać na błąd przeciwnika i wtedy ewentualnie zaatakować. Wszystko wyglądało nieco chaotycznie i przede wszystkim asekuracyjnie.

Obraz gry diametralnie zmienił się po przerwie. Już w 50′ minucie Martin Dolezal zakręcił Czerwińskim i znalazł się przed bramkarzem, ale Plach popisał się fenomenalną interwencją. Golkiper “Piastunek” uratował ich także w 59′ minucie. Co się jednak odwlecze… Po dziesięciu minutach Filip Starzyński wykonał rzut rożny po którym gola strzelił Gaprindaszwili. Sędzia po dosyć kontrowersyjnej analizie VAR ostatecznie zaliczył trafienie i od tej pory goście prowadzili. W 64′ minucie ten sam Gaprindaszwili otrzymał… czerwoną kartkę! Gruzin wjechał w nogi Reinera dosyć brutalnie i za to został odesłany do szatni. Od tej pory to Piast Gliwice ruszył do ataku, jednak żadna akcja nie chciała zwieńczyć się golem. Ostatecznie to podopieczni trenera Stokowca zabierają do Lubina trzy punkty.