Lechia Gdańsk stadion
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Motor wygrywa w Gdańsku po dwóch ciosach (WIDEO)

Motor Lublin w trzy minuty zdobył dwie bramki i pokonał Lechię Gdańsk w pierwszym starciu beniaminków w tym sezonie. Na listę strzelców wpisali się Samuel Mráz i Piotr Ceglarz.

Przez większość spotkania nie działo się wiele na stadionie w Gdańsku. Kluczowy był fragment między 71 a 74 minutą. Najpierw z prawej strony pola karnego przed bramkę piłkę posyła Wolski, na nią nabiega Samuel Mráz i strzałem z bliska, głową, pokonuje bramkarza gospodarzy. To pierwsza bramka dla Motoru po powrocie do Ekstraklasy. Trzy minuty później na tablicy wyników było już 0:2. Tym razem szarża Króla prawą stroną, płaska centra w pole karne i Piotr Ceglarz pakuje piłkę do siatki gubiąc wcześniej obrońców. Lublinianie wykorzystali w stu procentach swoje szanse i zdobywają pierwsze trzy punkty w sezonie 2023/2024. Lechia pozostaje z jednym oczkiem na koncie.