PKO BP Ekstraklasa: “Mały oddział kardiologii” w Niecieczy. Termalica wygrała ze Śląskiem

Po pełnym emocji i bramek meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała 4:3 (1:1) ze Śląskiem Wrocław w 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy.

Śląsk Wrocław wyszedł na prowadzenie w 5. minucie za sprawą trafienia Roberta Picha. Słowak strzałem głową z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Cztery minuty później Wrocławianie podwyższyli prowadzenie. Tomasza Loskę strzałem z ostrego kata pokonał niezawodny w ostatnich tygodniach Erik Exposito. Hiszpan w momencie podania był jednak na pozycji spalonej i sędzia Zbigniew Dobrynin – po interwencji systemu VAR – trafienia nie uznał. Podrażnieni straconym golem gospodarze śmielej zaatakowali. W 13. minucie do wyrównania doprowadził Samuel Stefanik, który uderzeniem z dystansu nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. W późniejszych minutach meczu Śląsk Wrocław był jednak stroną przeważającą, a Termalica od czasu do czasu miała “swoje momenty” pod bramką Szromnika. W 26. minucie Dino Stiglec strzałem w lewy słupek bramki zmarnował podręcznikowy kontratak Śląska.

W pierwszej połowie bardzo dobrych sytuacji do strzelenia gola nie wykorzystali również Mączyński, Verdasc czy wspominany już wcześniej Exposito. Finalnie, piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 1:1.

Druga połowa pełna emocji

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Termalica. Gospodarze w 50. minucie wyszli na prowadzenie. Fatalny błąd w środku pola popełnił Erik Exposito, który stracił piłkę na rzecz Stefanika. Słowak obsłużył prostopadłym podaniem Murisa Mesanovicia, który w sytuacji sam na sam pokonał Michała Szromnika. Dziewięć minut później Kacper Śpiewak strzelił gola na 3:1. Niedokładne zagranie Wojciecha Golli przejął Roman Gergel, który zagrał prostopadle do 21-letniego napastnika, a ten pewnie trafił do siatki.

W 66. minucie Zbigniew Dobrynin wskazał na wapno, po faulu Szymona Lewkota na Romanie Gergelu. “11” wykonywaną przez kapitana zespołu Piotra Wlazło obronił jednak Michał Szromnik. Śląsk Wrocław nie złożył broni i w 84. minucie rezerwowy Adrian Łyszczarz zdobył bramkę kontaktową. Precyzyjne dośrodkowanie z lewej flanki Mateusza Praszelika wykorzystał 22-letni pomocnik, który dostawił tylko nogę. 180 sekund później ten sam zawodnik strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gry czwartą bramkę dla Termalici strzelił Mateusz Grzybek i trzy punkty zostały w Niecieczy.