Kacper Chodyna | Legia Warszawa 2024
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Legia wygrywa w Gdańsku (WIDEO)

Legia Warszawa wygrała w Gdańsku z Lechią 2:0 w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla "Wojskowych" wynik meczu otworzył w 58. minucie Morishita, a prowadzenie podwyższył pięć minut później Chodyna.

Na początku spotkania wydawało się, że objęcie prowadzenia przez Legie to kwestia kilkunastu minut. W pierwszych dziesięciu minutach poważnie został przetestowany Szymon Weirauch. Bramkarz Lechii zatrzymał Urbańskiego i Morishitę, oraz miał szczęście, że minimalnie chybił Gual. Po pierwszym kwadransie opadł jednak impet gości i to Lechia miała lepszą sytuację pod koniec pierwszej połowy. Kobylak, który dziś stanął między słupkami Legii poradził sobie jednak z mocnym strzałem Vjunnyka.

Po zmianie stron Legia wreszcie do niezłej gry dołożyła skuteczność. W 58. minucie Marc Gual zagrał głową do Morishity, który wykorzystał opieszałość obrońcy Lechii wbiegł w pole karne i strzałem między nogami bramkarza otworzył wynik meczu. Pięć minut później Kacper Chodyna zauważył źle ustawionego Weiraucha i strzałem po krótkim słupku podwyższył prowadzenie.

Legia utrzymała do końca meczu bezpieczne prowadzenie, gospodarze nawet angażując większą liczbę zawodników do ataku nie byli w stanie zagrozić Legii.

Podopieczni Goncalo Feio wreszcie wygrali mecz ligowy i będą czekać na kolejne wyniki meczów w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Lechia pozostaje z dziewięcioma punktami i na pewno zostanie w strefie spadkowej.