PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa wyszarpuje zwycięstwo. Wielkie emocje w Zabrzu [WIDEO]

fot: gornikzabrze.pl

Legia Warszawa na zakończenie sobotnich zmagań w PKO BP Ekstraklasie wygrała z Górnikiem Zabrze 1:0.

Starcia Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze zawsze są bardzo emocjonujące i nie inaczej było tym razem. Od samego początku obie drużyny prezentowały mocny, fizyczny futbol i co jakiś czas dochodziło do drobniejszych i większych spięć. W 38′ minucie jedynego gola w meczu strzelił Tomas Pekhart. Czech wykorzystał celną wrzutkę Ernesta Muciego. Po tym golu mieliśmy trochę zamieszania na boisku, arbiter za pomocą VARu analizował, czy nie doszło do nieprzepisowego kopnięcia gdy “Wojskowi” już cieszyli się z gola. Ostatecznie za to przewinienie żółtą kartkę otrzymał Mvondo.

W drugiej połowie również byliśmy świadkami wielkich emocji. Josue zarobił żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem a po minucie… Wyleciał z boiska ponieważ zarobił drugi kartonik tym razem za symulacje! Od 65′ minuty goście musieli sobie radzić w dziesiątkę. Górnik Zabrze próbował sforsować defensywę przyjezdnych, ale ci się nie dali. Ofiarnie wybijali piłkę i blokowali przeciwników. Coś o tym wie Rafał Augustyniak, który przepłacił to.. wybitymi zębami. Wysiłek się jednak opłacał bowiem Legia Warszawa wywiozła z Zabrza pełną pulę trzech punktów.