Marc Gual
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa górą z Ruchem Chorzów, Hiszpan bohaterem Wojskowych

W drugim piątkowym starciu w ramach 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała Ruch Chorzów (1:0) na Stadionie Śląskim. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Hiszpan Marc Gual.

Po 50 dniach przerwy wróciła piłkarska walka o mistrzostwo Polski w sezonie 2023/24. W stolicy apetyt na tytuł jest najwyższy, lecz Legia musi gonić rywali - do liderującego Śląska tracą dziewięć punktów. Ponadto przynajmniej początek wiosną muszą pogodzić z Ligą Konferencji Europy. Reszta stawki jest skupiona na lidze. Tym bardziej stołeczny zespół będzie osłabiony. Sprzedano Ernesta Muciego do Besiktasu za 10 milionów euro i 10 proc. z następnego transferu. Bartosz Slisz przeniósł się do Atlanty United.

- Jesteśmy dobrze przygotowani. Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby dopiąć wszystkie szczegóły. Drużyna znajduje się w rytmie treningowym i czeka na piątkową rywalizację. W Turcji mieliśmy świetne warunki. Dużo słońca, dobra pogoda. Mam nadzieję, że do Polski przywieźliśmy trochę tureckiej energii. Niczego nam nie brakowało. Rozegraliśmy również bardzo dobre spotkania kontrolne. Jedynym minusem jest kontuzja Jurgena Celhaki - mówił Kosta Runjaić.

Niebiescy od pierwszych minut odważnie podeszli do Wojskowych. Nie pozwalali rozwijać skrzydeł gościom. Pierwsza odsłona bardzo rozczarowała, zwłaszcza ze strony Legii, która nie potrafiła nacisnąć na chorzowian. Kosta Runjaić zareagował w przerwie wprowadzając Bartosza Kapustkę w miejsce Rafała Augustyniaka. W 56. minucie szybką kontrę wyprowadził Paweł Wszołek, który odegrał piłkę  do Blaza Kramera, a ten idealnie zgrał do Marca Guala, który w końcu się przełamał i dał prowadzenie. W 72. minucie bliski podwyższenia wyniku był Maciej Rosołek, który jednak nieznacznie się pomylił przy strzale i futbolówka minęła słupek. Pięć minut później przed znakomita okazją stanął Paweł Wszołek, ale Dante Stipica zatrzymał skrzydłowego Legii. Ostatecznie wicemistrzowie Polski dowieźli zwycięstwo i teraz czeka ich w czwartek wyzwanie z FK Molde w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy.