blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Lechia remisuje z Widzewem (WIDEO)

Lechia Gdańsk zremisowała z Widzewem Łódź 1:1 w meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy.  Obydwie bramki tego spotkania padły po strzałach z 11-metrów.
Sytuacja obu drużyn

Lechia odetchnęła po dwóch ligowych zwycięstwach z rzędu, ale znów wróciła na ścieżkę porażek. Gdańszczanie odpadli już również z Pucharu Polski przegrywając z drugoligowcem. Widzew jest w czołówce Ekstraklasy, ale na wyjazdach podopieczni Daniela Myśliwca wygrali tylko raz.

Senna pierwsza połowa i przysnął Alvarez

Pierwsza połowa nie porywała swoim tempem oraz ilością sytuacji. Ta senność udzieliła się Alvarezowi, który nie zauważył wyskakującego zza pleców Wjunnyka i sfaulował w polu karnym napastnika Lechii. Rzut karny szczęśliwie na bramkę zamienił Rifet Kapić. Po pierwszych 45 minutach gospodarze na prowadzeniu.

Lechia dostała rzut karny i odpłaciła się tym samym

Daniel Myśliwiec zdecydował o trzech zmianach w przerwie. Na placu gry pojawili się Łukowski, Kastrati i Sypek. Swój udział w meczu zakończyli: Gong, Cybulski i Krajewski. Znów jednak gapiostwo piłkarz Widzewa i dobrą okazję miał Wjunnyk. Goście odpowiedzieli za sprawą Kerka, który sprawdził Weiraucha strzałem z rzutu wolnego. Lechia prowadziła po rzucie karnym i również straciła prowadzenie po rzucie karnym. Olsson uderzył ręką Rondicia w polu karnym a z 11-metrów sam poszkodowany pewnie trafił do siatki.

Najaktywniejszym zawodnikiem był wprowadzony w przerwie Sypek, z jego strzałami radził sobie Weirauch. W doliczonym czasie piłkę meczową miał Łukowski, który biegł sam na bramkę Lechii, ale Weirauch ratuje punkt dla swojej drużyny.

Podział punktów w Gdańsku, który sprawia, że Lechia ma dziewięć oczek na koncie i Widzew po tym spotkaniu ma 16 punktów.