Ilja Szkurin, Ilya Shkurin
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Korona z pierwszym zwycięstwem (WIDEO)

Korona Kielce wygrała pierwszy mecz sezonie pokonując 2:1 Stal Mielec w ostatnim meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył w doliczonym czasie gry rezerwowy, Dawid Błanik.

Korona Kielce liczyła, że powtórzy wyczyn Stali z poprzedniego poniedziałku i podobnie jak ich dzisiejsi rywale wygrają pierwszy mecz w sezonie. Mielczanie przyjechali do stolicy województwa świętokrzyskiego z zamiarem pójścia za ciosem i oddalenia się od strefy spadkowej.

Najlepsza okazja w pierwszej połowie miała miejsce już w 3. minucie, gdy przed polem karnym miał sporo miejsca Ilja Szkurin i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Dobrze interweniował jednak Dziekoński. Kibice na stadionie w Kielcach poderwali się gdy sędzia Krasny wskazał na rzut karny dla Korony. Po analizie VAR okazało się jednak, że piłka trafiła w plecy zamiast w rękę Jaunzemsa i nie mogło być w tej sytuacji rzutu karnego. Wkrótce gorąco zrobiło się w polu karnym "złocisto-krwistych". Obrońcy Korony dobrze jednak blokowali próby mielczan. Do przerwy bezbramkowy remis i tylko jeden strzał celny.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy. Wołkowicz w niegroźnej sytuacji kopnął Szykaukę w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Pedro Nuno. Stal dostała sygnał do odrabiania strat od Kamila Kieresia, który zdecydował się na cztery zmiany do 60. minuty, ale jego podopieczni nie potrafili przejąć znaczącej inicjatywy.

Stal wyrównała niemal z niczego. Maciej Domański znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie w 86. minucie i strzałem sprzed pola karnego pokonał Dziekońskiego.

Ostatnie słowo należało jednak do Korony. W doliczonym czasie gry  Matuszewski pognał lewym skrzydłem i płasko dośrodkował w pole karne Stali Mielec do nabiegającego tam Dawida Błanika. Niedawno wprowadzony na plac gry zawodnik oddał strzał, który po drodze zahaczył o nogę obrońcy Stali. To zmyliło bramkarza Stali i w ten sposób futbolówka znalazła się w siatce.

Korona wygrała pierwszy raz w tym sezonie i od razu wyprzedziła Stal Mielec w tabeli mając pięć punktów na koncie. Mielczanie kończą 6. kolejkę w strefie spadkowej.