blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Korona wygrywa z Zagłębiem. Do bramki trafiali Hiszpanie (SKRÓT WIDEO)

Korona Kielce pokonała Zagłębie Lubin 2:0 w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze obie bramki zdobyli do przerwy za sprawą dwóch Hiszpanów: Resty i Dalmau.

Od pierwszego gwizdka arbitra obie ekipy chciały otworzyć wynik tego spotkania. Najpierw Dziekoński zatrzymał strzał Pieńki, a po stronie gospodarzy świetnej okazji nie wykorzystał Matuszewski. Ostatecznie pierwsza bramka padła już w 8. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnej piłkę w siatce umieścił Pau Resta.

Nie minęło pół godziny i Korona podwyższyła prowadzenie. Po szybkiej akcji gospodarzy uderzył Szykawka, jego strzał obronił Hładun, ale przy dobitce Dalmau nie miał już szans. Białorusin miał jeszcze jedną okazję przed przerwą, ale ponownie nie popisał się skutecznością.

Po przerwie obserwowaliśmy mądrą grę Korony, która utrzymała wynik i zanotowała drugie zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Jacka Zielińskiego mają dziewięć punktów na koncie i przeskoczyli w tabeli m.in. dzisiejszego rywala.