blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Kanonada Pogoni! Ruch rozbity w Szczecinie (WIDEO)

Strzelanie w Szczecinie! Pogoń rozbiła Ruch Chorzów aż 5:0 w meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Hat-trick zdobył Efthimis Koulouris!

Pogoń strzelanie rozpoczęła już w 90 sekundzie. Szybka akcja na prawej stronie boiska, zgranie w kierunku Wahlqwista, ten wpada w pole karne, zagrywa po ziemi, tak że interweniujący obrońca Ruchu niefortunnie kieruje piłkę do własnej siatki. Drugą bramkę "Portowcy" dołożyli jeszcze przed przerwą. Grosicki z rzutu rożnego na bliższy słupek, gdzie Adrian Przyborek uderzył niekonwencjonalnie piętką, lobując bramkarza gości. W ten sposób wychowanek Pogoni zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie. Kwadrans po przerwie przyniósł gospodarzom kolejne trzy bramki, wszystkie jednego autora - Efthimisa Koulourisa. W 48. minucie Wahan Biczachczjan wpadł w pole karne, zagrał miękko na szósty metr, gdzie na piłkę idealnie wszedł Grek i pewnym strzałem pod poprzeczkę trafił do siatki. Kolejna akcja na prawej stronie gospodarzy, zgranie po ziemi w okolice 11 metra, gdzie na piłkę nabiegł Koulouris, który potężnym strzałem, a do tego po rykoszecie, znów zdobył bramkę. Klasycznego hat-tricka napastnik "Portowców" skompletował w 5o. minucie.  Leonardo Koutris na piąty metr ze skrzydła, wprost na głowę Koulourisa, który tylko dopełnił formalności.