PKO BP Ekstraklasa: Kadra Lecha Poznań na obóz w Turcji

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Mariusz Rumak zabierze ze sobą 31-osobową kadrę na obóz przygotowawczy do tureckiego Belek. Lech Poznań tej zimy nie dokonał jeszcze wzmocnień w kadrze.

– Piłkarze Lecha Poznań w niedzielę wieczorem ruszają do Berlina, skąd w poniedziałek wylecą na zgrupowanie do Turcji. W kadrze, która będzie przygotowywać się do rundy wiosennej w Belek – informuje klubowy portal.

Już wcześniej przekazano, że do pełni sił wrócili Flip Dagerstal oraz Filip Szymczak. – Na pewno początkowo będzie pracował indywidualnie, a potem stopniowo będziemy chcieli go wprowadzać do zajęć z resztą drużyny. Na pewno jednak nic na siłę, będziemy go wprowadzać bardzo ostrożnie – tłumaczył trener odnośnie Szweda.

– To była lekka mięśniówka, razem ze sztabem medycznym uznaliśmy, że nie będziemy ryzykować, bo potrzebowałem dwóch tygodni przerwy. Tak się złożyło, że była to końcówka rundy. W momencie, kiedy drużyna grała, ja trenowałem indywidualnie, więc ten powrót nie jest trudny. Dostaliśmy na ten okres przerwy świątecznej jednakowe rozpiski biegowe, wykonywałem wszystkie bez problemu. Od samego początku przygotowań trenuję na pełnych obrotach z drużyną. Mamy nowego trenera, więc zaczynamy walkę o jak najwięcej minut – mówił z kolei Szymczak.

Kolejorz będzie stacjonować nad Bosforem do 26 stycznia. W tym okresie rozegra trzy sparingi – z LASK Linz (18 stycznia, godz. 15), NK Maribor (25 stycznia, godz. 13) oraz Szachtarem Donieck (25 stycznia, godz. 16).

Kadra Lecha Poznań w Belek: 

Bramkarze: Mateusz Mędrala, Mateusz Pruchniewski, Filip Bednarek, Bartosz Mrozek

Obrońcy: Joel Pereira, Barry Douglas, Elias Andersson, Michał Gurgul, Antonio Milić, Bartosz Salamon, Bartosz Tomaszewski, Miha Blažič, Filip Dagerstål, Alan Czerwiński, Patryk Olejnik

Pomocnicy: Jesper Karlström, Afonso Sousa, Filip Marchwiński, Kristoffer Velde, Maksymilian Dziuba, Dino Hotić, Radosław Murawski, Nika Kvekveskiri, Adriel Ba Loua, Igor Draszczyk, Sammy Dudek

Napastnicy: Mikael Ishak, Filip Szymczak, Artur Sobiech, Kornel Lisman, Kamil Jakóbczyk

źródło: lechpoznan.pl / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.